اخبار

دستور العمل صدور کارت رفاه اجتماعی ایرانیان ابلاغ شد.

دستور العمل صدور کارت رفاه اجتماعی ایرانیان ابلاغ شد.
مدیر کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان زنجان گفت: دستور العمل صدور کارت رفاه اجتماعی ایرانیان (کارا کارت) ابلاغ شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، احمد غریوی در تکمیل این خبر عنوان نمود: مطابق دستور العمل، کلیه اقشاری که بتوان از درآمد های ماهانه آنان اقساط ماهانه کسر نمود به تدریج مشمول این طرح خواهند شد و در این طرح در مرحله اول بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی و در مرحله دوم بازنشستگان کشوری و در صورت تمایل سایر وزارتخانه ها و کارکنان دولت مشمول این طرح خواهند بود.

وی اظهارداشت:مطابق دستور العمل تلاش می شود برای کارگران و افراد بخش خصوصی که حق بیمه را به تامین اجتماعی می پردازند و اقشار تحت پوشش نهاد های حمایتی کارت صادر شود.

غریوی تصریح کرد:بازنشستگان تامین اجتماعی می توانند با ارسال کد ملی خود به شماره 10001422 درخواست خود را برای درخواست کارت اعلام نمایند و می توانند به جای ارسال کد ملی به سامانه  www.samanehrefah.ir ثبت نام نمایند.

مدیرکل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان افزود: هزینه صدور کارت 2000 تومان می باشد که در بانک رفاه اخد می شود.

این مقام مسئول خاطرنشان ساخت: اگر درخواست فرد از طریق پیامک ارسال شود بایستی برای تحویل کارت به شعبه ای که مستمری خود را دریافت می کنند مراجعه فرمایند در صورتی که در سامانه ثبت نام کنند می توانند شعبه خود را به دلخواه انتخاب نمایند. زمان و نحوه تحویل کارت پس از 15 روز از تاریخ ثبت نام صادر و به شماره تلفن همراه متقاضی پیامک ارسال و در زمان و شعبه دریافت کننده (بانک رفاه) به متقاضی اعلام می شود. میزان اعتبار کارت یا تخصیص وام ها چهار برابر حقوق هر ماه فرد می باشد. فروشگاه های پذیرنده طرح تعاونی های سراسر کشور و فروشگاه های زنجیره ای رفاه، اتکا، شهروند، سپه، امکان، اسکات و فرهنگیان خواهند بود. که در صورت ازدیاد تقاضا به تعداد این فروشگاه ها افزوده می شود.

۲۰ دی ۱۳۹۴ ۱۳:۱۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید