اخبار

نرخ بیکاری در بخش کشاورزی زنجان 3.2 درصد است

نرخ بیکاری در بخش کشاورزی زنجان 3.2 درصد است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه زنجان به لحاظ پایین بودن نرخ بیکاری استان هفتم کشور است، گفت: نرخ بیکاری در بخش کشاورزی در زنجان 3.2 درصد است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان احمد غریوی اظهار کرد: کار آن دسته از فعالیت‌های اقتصادی(فکری و بدنی) بوده که به منظور کسب درآمد صورت می‌گیرد و هدف آن تولید کالا و ارائه خدمات است.

وی با اشاره به تعاریفی در زمینه افراد شاغل و شاخص‌های ارزیابی نرخ بیکاری در جامعه تصریح کرد: نرخ بیکاری استان 8.6 است و در زمینه پایین بودن نرخ بیکاری استان زنجان رتبه هفتم را در کشور دارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان تصریح کرد:  بخش تعاون با توجه به ظرفیت‌های بالقوه برای استفاده از سرمایه‌های خرد در بخش تولید دارد.

این مسئول با اشاره به اینکه بر اساس همین ظرفیت تعاون می‌تواند، نقش به‌سزایی در ایجاد اشتغال و کاهش میزان بیکاری جامعه ایفا کند، گفت: بر اساس شرایط موجود بخش دولتی به تنهایی نمی‌تواند نیازهای جوانان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در زمینه اشتغال برطرف کند.

وی با تأکید بر ارتقای روابط و تقویت عدالت اجتماعی، رسیدن به رونق اقتصادی و رشد و توسعه استان اضافه کرد: در این زمینه باید از ظرفیت‌های موجود از جمله تعاونی‌ها استفاده کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه طبق آمار در حال حاضر نرخ بیکاری در بخش کشاورزی در استان زنجان 3.2 درصد بوده و در کل کشور 7.4 است، افزود: آمارها نشان دهنده این بوده که در این بخش استان زنجان از وضعیت مطلوبی برخوردار است.

این مسئول در ادامه با تأکید بر استفاده از ظرفیت مراکز کاریابی در زمینه کاهش بیکاری تصریح کرد: هر قدر تعداد کاریابی‌های بیشتر باشد، رقابت بین آنها نیز برای ارائه خدمات بهتر بیشتر خواهد بود.

وی با اشاره به راهبردها و برنامه‌های دستاورد محور معاونت روابط کار وزارت کار تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان، گفت: یکی از این برنامه‌های مهم این وزارتخانه، کاهش میانگین مدت ماندگاری مقرری بگیران بیمه بیکاری یا به عبارتی کاهش زمان توقف در برزخ بیکاری است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به تلاش‌های مشترک این اداره‌کل و تأمین اجتماعی استان در سال 1393 در کشف اشتغال پنهان مقرری بگیران نیز اشاره کرد و  افزود: آموزش مقرری بگیران و اشتغال مجدد آنها که در نهایت منجر به کاهش تعداد قابل توجهی از کل مقرری بگیران از جمله اقداماتی بوده که در این بخش صورت گرفته است.

 

۲۲ دی ۱۳۹۴ ۱۰:۲۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید