اخبار

ثبت چهار شرکت دانش بنیان با موضوع فعالیت آی‌تی در زنجان

ثبت چهار شرکت دانش بنیان با موضوع فعالیت آی‌تی در زنجان
مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های دانش بنیان استان زنجان از ثبت چهار شرکت دانش بنیان با موضوع فعالیت آی‌تی در زنجان خبر داد.

 

، مجید محمدی در همایش هم‌اندیشی شرکت‌های تعاونی دانش بنیان استان زنجان گزارشی از فعالیت‌های تعاونی‌های دانش بنیان ارائه کرد و اظهار داشت: پیگیری مستمر تشکیل اتحادیه کشوری و عضویت در گارگروه آی‌تی استان و شرکت در نخستین کنفرانس آی‌تی کشور از جمله فعالیت‌های صورت گرفته در این زمینه است.

وی با اشاره به اینکه پیگیری برای اخذ کارگزار ارزیاب دانش بنیان در استان نیز از دیگر فعالیت تعاونی‌های دانش بنیان است، گفت: انعقاد تفاهم نامه چهار جانبه با اتاق تعاون، اتحادیه صنایع غذایی، اتحادیه تعاونی‌های دانش بنیان و شرکت شهرک‌های صنعتی و تعامل با اتحادیه حمل و نقل و تاکسیرانی نیز از دیگر فعالیت‌های این تعاونی‌ها است.

مدیر عامل اتحادیه تعاونی‌های دانش بنیان استان زنجان تصریح کرد: ساخت تجهیزات گوهر تراشی در استان و ثبت چهار شرکت دانش بنیان با موضوع فعالیت آی‌تی نیز از جمله فعالیت‌هایی است که در این بخش صورت گرفته است.

این مسئول با اشاره به پیشنهاداتی در زمینه فعالیت بهتر تعاونی‌های دانش بنیان بیان کرد: ایجاد بازاریابی شبکه ای و سایت فروش محصولات تعاونی در قالب تعاملات شبکه‌ای و اختصاص فضایی به شرکت‌های دانش بنیان در اداره کل برای آشنایی هر چه بیشتر مردم و اقشار تحصیل کرده از جمله اقداماتی است که به فعالیت بهتر این تعاونی‌ها کمک می‌کند.

وی خاطر نشان کرد: تشکیل جلسات مشترک و مستمر با دستگاههای اجرایی و دانشگاه‌ها و تلاش برای تجاری سازی پایان نامه ها و هدفمند کردن آنها نیز از دیگر موضوعاتی است که باید در فعالیت بهتر این نوع تعاونی‌ها مورد توجه قرار گیرد.

مدیرعامل تعاونی دانش بنیان پژوهشگران صنعتی خدابنده نیز در این جلسه اظهار کرد: بیشترین دغدغه در زمینه مدیریت صحیح اراضی کشاورزی و حمایت موثر از بخش کشاورزی و همچنین درخواست اختصاص اعتبارات با کارمزد پایین به بخش کشاورزی است.

بیگدلی همچنین خواستار تلاش اداره کل برای شناساندن تعاونی‌های دانش بنیان در میان قشرهای مختلف مردم شدند.

مدیر عامل تعاونی دانش بنیان تابش صنعت اشراق ضمن ارائه گزارشی از عملکرد شرکت تعاونی تابش صنعت اشراق اظهار کرد: درباره واگذاری مناقصات کارخانجات، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی تمهیدات لازم را برای در اولویت قرار گرفتن شرکت‌های دانش بنیان انجام دهد.

رضایی با اشاره به تصویب بخشنامه از سوی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی برای درخواست از مدیران عامل کارخانجات برای فروش محصولات تولیدی تعاونی‌های دانش بنیان گفت: با توجه به هزینه بالای استاندارد سازی آزمایشگاه‌ها درخواست داریم، اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این زمینه پیگیری‌های لازم را انجام دهند.

مدیر عامل شرکت تعاونی دانش بنیان پدیده نیز در این جلسه  به مشکلاتی از قبیل نبود حمایت‌های مالی، عدم وجود مکان مناسب آزمایشگاهی و همچنین عدم هماهنگی‌های لازم بین بخشی اشاره کرد.

محمدی تشکیل اتاق فکر و همچنین انجام  نیاز سنجی های لازم در زمینه دارو را پیشنهاد داد و درخواست کرد: در این زمینه نیز همکاری‌های لازم صورت گیرد.

 

۳۰ دی ۱۳۹۴ ۱۲:۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید