اخبار

لزوم استفاده از ظرفیت‌ شرکت‌های دانش‌بنیان در پیشبرد اهداف تعاون

لزوم استفاده از ظرفیت‌ شرکت‌های دانش‌بنیان در پیشبرد اهداف تعاون
رئیس اداره توسعه تعاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان بر استفاده از ظرفیت‌ شرکت‌های دانش‌بنیان در پیشبرد اهداف حوزه تعاون تأکید کرد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان  زنجان، علی پاک‌منش در همایش هم‌اندیشی شرکت‌های تعاونی دانش‌بنیان استان زنجان اظهار کرد: با توجه به ماهیتی که شرکت‌های تعاونی دانش‌بنیان دارند، براساس پایه‌های علمی پایه‌گذاری شده‌اند.

وی با بیان اینکه باید از ظرفیت‌های این شرکت‌ها در پیشبرد اهداف حوزه تعاون بهره‌مند شویم، افزود: یکی از راهبردهای ابلاغی از سوی وزارت متبوع توسعه تعاملات شبکه‌ای بین تعاونی‌ها است.

رئیس اداره توسعه تعاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با تأکید بر اینکه بر این اساس تعاونی‌ها باید در کنار هم قرار بگیرند و از امکانات و توانمندی‌های هم بهره‌مند شوند، گفت: محوریت برنامه ششم که در حال تدوین بوده در قالب شرکت‌های تعاونی دانش‌بنیان است.

این مسئول خاطرنشان کرد: در این زمینه تفاهم‌نامه‌هایی با دانشگاه‌های سراسر استان منعقد کرده‌ایم و در حال مذاکره هستیم که بتوانیم با استفاده از ظرفیت‌های دانشجویان در توسعه و تشکیل این شرکت‌ها اقدامات لازم را انجام دهیم.

پاک‌منش ادامه داد: انتظار بر این است که با توجه به ماهیت و دانشی که این شرکت‌ها دارند در ارتقای کیفیت و بهره‌وری تعاونی‌ها اختراعات و دانش خود را در اختیار سایر تعاونی‌ها قرار دهند، تا بتوانیم در اقتصاد کشور نقش به‌سزایی داشته باشیم و امیدواریم نتایج این نشست‌ها و همایش‌ها به بهبود و پیشرفت تعاونی‌ها در سطح استان و کشورمان منجر شود.

در پایان این جلسه مقرر شد، همه شرکت‌های دانش‌بنیان موضوعات فعالیت، رزومه کاری و عملکرد خود را همراه با مستندات ظرف مدت 15 روز کتبا به اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ارسال کنند.

همچنین مقرر شد، در جلسه هم‌اندیشی آتی از دستگاه‌های اجرایی استان ( معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی، معاونت زراعت سازمان جهاد کشاورزی، سازمان صنعت، معدن و تجارت، اتاق بازرگانی و اداره‌کل استاندارد) در زمینه رفع مشکلات تعاونی‌های دانش‌بنیان دعوت به عمل آید.

در این جلسه تأکید شد که مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های دانش‌بنیان گزارش کاملی از عملکرد، اقدامات طرح‌ها و پروژه‌های انجام شده و در دست اجرا و همچنین برنامه‌های خود را ظرف مدت 15 روز به صورت مدون و کامل و مکتوب و مصور به اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ارسال کند.

در این جلسه مقرر شد، مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های دانش‌بنیان با همکاری تعاونی‌های دانش‌بنیان عضو و غیرعضو خود نسبت به تهیه طرح ایجاد (مجتمع مرکز یا پارک شرکت‌های تعاونی دانش‌بنیان استان زنجان در شهر زنجان) به صورت کارشناسی تهیه و اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در صورت تکمیل و جامع بودن طرح و تعیین محل تأمین اعتبار از سوی اتحادیه، نسبت به پیگیری و تامین زمین رایگان برای طرح اقدام کند.

همچنین در این جلسه مصوب شد، اتحادیه نسبت به فراخوان عضویت سایر تعاونی‌های دانش بنیان غیرعضو اقدام و در جلسه آتی گزارش و از مدیرعامل اتحادیه تعاونی دانش‌بنیان در همایش تعاونی‌های مصرف استان دعوت به عمل آید.

در این جلسه مقرر شد، مدیران تعاونی‌های دانش بنیان که علاقه‌مند به حضور در جلسات گروه راهبری توسعه و تحول تعاون استان هستند، مراتب آمادگی خود را کتبا به اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اعلام کنند.

 

۳۰ دی ۱۳۹۴ ۱۲:۲۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید