اخبار

جلسه اتحادیه و شرکت‌های تعاونی صنایع دستی استان زنجان برگزار شد

جلسه اتحادیه و شرکت‌های تعاونی صنایع دستی استان زنجان برگزار شد
جلسه اتحادیه و شرکت‌های تعاونی صنایع دستی استان زنجان با منظور بررسی مشکلات این بخش برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان  زنجان، جلسه بررسی مشکلات اتحادیه و شرکت‌های تعاونی صنایع دستی استان و بررسی راهکارهای واگذاری تعدادی از سراها و غرفه‌های بازارچه‌های صنایع دستی ظهر امروز با حضور معاون صنایع دستی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان و همچنین مدیران اتحادیه و شرکت‌های تعاونی صنایع دستی استان زنجان  و و علی پاک منش رئیس اداره توسعه تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان برگزار شد.

در این جلسه نمایندگان شرکت های تعاونی صنایع دستی و گردشگری به بیان مشکلات شرکت‌های مذکور پرداختند.

از جمله مشکلات مطرح شده در این جلسه شامل وجود رکود در بازار فروش در شرکت های تعاونی، محدودیت مکان‌های مناسب برای عرضه محصولات صنایع دستی، عدم وجود بسته‌بندی‌های مناسب و بازار پسند برای تولیدات صنایع دستی بود.

وجود دستمزدهای بالا و مشکل تهیه مواد اولیه در بخش فرش، وجود واردات بی‌رویه تیغه چاقو به کشور و فروش آن به نام چاقوی زنجان، عدم حمایت و همکاری لازم و از سوی بانک‌های عامل در واگذاری تسهیلات درخواستی به شرکت‌های تعاونی نیز از جمله مشکلات مطرح شده در این جلسه بود.

به گزارش فارس، در این جلسه مقرر شد در واگذاری غرفه‌های بازارچه صنایع دستی و شربت خانه  کنار مجموعه تاریخی رختشویخانه اولویت به شرکت های تعاونی صنایع دستی که عضو اتحادیه تعاونی‌های صنایع دستی استان است، داده شود.

همچنین درباره بند 1 شرکت‌های تعاونی متقاضی، درخواست خود را از طریق اتحادیه به معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تحویل کنند.

در این جلسه مقرر شد، تعاونی‌های صنایع دستی متقاضی تسهیلات درخواست خود را به معاونت صنایع دستی تحویل داده و هماهنگی‌های لازم را به عمل آورند.

اتحادیه و تعاونی‌های صنایع دستی و فرش دستباف استان در صورت تمایل به شرکت در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی صنایع دستی، تقاضای خود را به معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ارائه کنند.

در این جلسه مقرر شد، معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در اعزام صنعتگران به نمایشگاه‌ها، اتحادیه و شرکت های تعاونی را در اولویت قرار دهد.

همچنین با عنایت به طرح‌های در دست اجرای سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در زمینه احداث شهرک های تخصصی تولید و فروش صنایع دستی در سطح استان مقرر شد تعاونی‌های متقاضی خرید زمین و ایجاد مجتمع تولید و فروش صنایع دستی، تقاضاهای خود را به معاونت محترم صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ارائه کنند.

از جمله مصوبات این جلسه نیز این بود که در صورت اخذ مجوزهای لازم توسط اتحادیه تعاونی‌های صنایع دستی استان در زمینه اجرای دوره‌های آموزش تخصصی صنایع دستی، مکان و تجهیزات لازم به صورت رایگان از طریق معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در اختیار اتحادیه قرار گیرد.

اتحادیه و تعاونی‌های صنایع دستی نیازهای آموزشی خود را تدوین و از طریق اتحادیه به معاونت محترم صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای برنامه‌ریزی‌های لازم ارائه کنند.

در این جلسه مقرر شد، طرح توسعه طبقه فوقانی شرکت تعاونی چاقو سازان با هماهنگی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در دهه فجر با حضور مسئولان افتتاح شود.

 

۳۰ دی ۱۳۹۴ ۱۲:۳۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید