اخبار

41 واحد شرکت تعاونی صنایع دستی در زنجان فعال است

41 واحد شرکت تعاونی صنایع دستی در زنجان فعال است
رئیس اداره توسعه تعاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: 41 واحد شرکت تعاونی با موضوع فعالیت صنایع دستی در زنجان فعال است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان علی پاکمنش در جلسه بررسی مشکلات اتحادیه و شرکت‌های تعاونی صنایع دستی استان اظهار کرد: هدف از تشکیل این جلسه بررسی راهکارهای واگذاری تعدادی از سراها و غرفه‌های بازارچه‌های صنایع دستی به این اتحادیه و شرکت های تعاونی است.

وی به بحث اشتغال بانوان در سطح استان اشاره و اظهار کرد: با وجود حجم عظیمی از نیروی فعال بانوان، متاسفانه به نحو مطلوب از این ظرفیت بهره برداری لازم صورت نگرفته است.

رئیس اداره توسعه تعاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان  استفاده از توان و ظرفیت این قشر از جامعه را برای حل معضل بیکاری در بخش صنایع دستی را بسیار موثر دانست و بیان کرد: بحث بازاریابی محصولات تولیدی در حوزه صنایع دستی  نیز بسیار مهم و ضروری است.
این مسئول با بیان اینکه بازاریابی مصحولات یکی از مشکلاتی است که در بخش صنایع دستی وجود دارد، افزود: این امر عاملی شده تا صنایع دستی استان نتواند جایگاه خود را در سطح جهانی یا حتی در سطح کشور پیدا کند.
وی خاطر نشان کرد: باید تمهیداتی اندیشیده شود تا بتوان برای فروش محصولات تولیدی در بخش صنایع دستی و گردشگری ضمانت‌های اجرایی لازم به وجود آید.
رئیس اداره توسعه تعاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با توجه به اینکه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در نظر دارد که روستاهای پایلوت در سطح استان در بحث صنایع دستی ایجاد کند، بیان کرد: شرکت‌ها و اتحادیه تعاونی‌های صنایع دستی آمادگی لازم برای همکاری در این زمینه را دارند.

این مسئول آماری از شرکت های تعاونی استان ارائه داد و اعلام کرد: در حال حاضر 41 واحد شرکت تعاونی با موضوع فعالیت صنایع دستی در سطح استان وجود دارد که از این تعداد 20 مورد آن فعال است.

وی با بیان اینکه 67 شرکت تعاونی نیز در بخش فرش دستباف ثبت شده که 38 شرکت  فعال هستند، تصریح کرد: در اولویت قرار گرفتن شرکت‌های تعاونی در واگذاری غرفه‌های موجود در سرای ملک باید مورد توجه قرار گیرد

 

۳۰ دی ۱۳۹۴ ۱۲:۴۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید