اخبار

شرکت‌های دانش‌بنیان در بخش تعاون استان زنجان فعال می‌شوند

شرکت‌های دانش‌بنیان در بخش تعاون استان زنجان فعال می‌شوند
معاون امور تعاون اداره‌‌کل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان با اشاره به حمایت از فعالیت شرکت‌های تعاونی دانش‌بنیان در زنجان گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان در بخش تعاون فعال می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان  حمید دنیایی در اظهار داشت: شرکت‌های دانش‌بنیان با توجه به ماهیت فعالیت‌های نوآورانه خود نقش موثری در فعالیت‌های اقتصادی، صنعت، خدمات و کشاورزی دارند.

وی تصریح کرد: در راستای پیشبرد فعالیتهای تعاونی در استان و افزایش سهم تعاون از تولید ناخالص داخلی استان برنامه‌های مختلفی در دستور کار قرار دارد که حمایت از فعالیت شرکتهای دانش‌بنیان و توانمند‌سازی آنها در اولویت قرار دارد.

معاون امور تعاون اداره‌‌کل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان با اشاره به ارزش افزوده بالای فعالیتهای دانش‌بنیان گفت: با توجه به وضعیت اقتصادی کشور و در راستای توجه به تولیدات داخلی حمایتهای ویژه‌ای از این نوع شرکت‌ها انجام می‌شود که در این راستا این همایش با هدف آشنایی با فعالیتها، مسائل و مشکلات تعاونیهای دانش‌بنیان برگزار شده است.

وی عنوان کرد: ایجاد تعامل در بین تعاونیهای دانش‌بنیان و توسعه فعالیت این تعاونیها با رصد و پایش مشکلات آنها از دیگر اهداف برگزاری این همایش است. این تعاونیها با فعالیت خود می‌توانند سبب اشتغالزایی خوبی برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی ایجاد کنند.

معاون امور تعاون اداره‌‌کل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان بیان کرد: در حال حاضر 15 واحد شرکت تعاونی در سطح استان در زمینه تعاونیهای دانش‌بنیان فعالیت می‌کنند.

دنیایی ابراز کرد: شرایط ویژه‌ای برای ثبت این شرکتها به صورت تعاونی وجود دارد که در سال گذشته تعدادی از شرکتها در قالب این تعاونیها ثبت شده‌اند که اتحادیه این تعاونیها نیز در استان ایجاد شده‌ است. فعالیت اتحادیه تعاونی‌های دانش‌بنیان می‌تواند سبب انعکاس مشکلات این واحدها شده و تعامل بین این تعاونیها را افزایش دهد.

 

۱ بهمن ۱۳۹۴ ۰۷:۳۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید