اخبار

دوره آموزشی مهارتهای نحوه کنترل ونظارت بررفتار فرزندان کارکنان اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان برگزارشد

دوره آموزشی مهارتهای نحوه کنترل ونظارت بررفتار فرزندان کارکنان اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان برگزارشد
مدیر امور اجتماعی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان از برگزاری دوره آموزشی مهارتهای نحوه کنترل و نظارت بر رفتار فرزندان به والدین در راستای پیشگیری ازخشونت خبرداد به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان خانم دکتر حیدری مدرس این دوره آموزشی گفت: انتقال ارزشها و فرهنگ از طریق تربیت صورت می گیرد و این  مهارتها برای اجتماعی شدن کودکان . اطاعت از قوانین. مسئولیت پذیری. ایجاد بردباری و تحمل در مواجه  با استرس های زندگی و کمک به جامعه اساسی است.عواملی نظیر: فقدان رابطه  مثبت و گرم با والدیندلبستگی ناایمن"انظباط سخت و شدید و نامتناسب و بی ثبات" نظارت ناکافیتعارضهای خانوادگی و طلاق " اختلالهای روانی والدین و بویژه اختلال افسردگی درمادر همه در ایجاد اختلالهای رفتاری و هیجانی در کودکان موثر  است

این استاد دانشگاه افزود:  تشخیص فقدان مهارت های اصلی زندگی نکته مهمی می باشد ( برای مثال پرخاشگری به دلیل فقدان مهارت کنترل خشم، مشکلات ارتباطی، مشکل در حل مسأله، اعتماد به نفس نامناسب، اعتیاد ...). لذا آشنایی والدین با این مهارت ها در تشخیص و راهنمایی مناسب فرزندان ضروری است.

وی هدف از برگزاری دوره آموزشی مهارتهای نحوه کنترل و نظارت بر رفتار فرزندان در راستای ، کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی عنوان نمود .

 

۴ بهمن ۱۳۹۴ ۱۰:۴۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید