اخبار

تحقق اشتغال از توان یک دستگاه خارج است

تحقق اشتغال از توان یک دستگاه خارج است
مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره‌کل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان تأکید کرد: تحقق اشتغال از توان و عهده یک دستگاه خارج بوده و باید به این مهم به‌صورت یک موضوع فرابخشی نگاه شود.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتمایع استان زنجان محمد رضا یوسفی با بیان اینکه اعتقاد راسخ به این موضوع داریم که بحث اشتغال و برداشتن موانع پیش روی این امر یک کار فرابخشی است و از عهده یک دستگاه یا ارگان خارج است، افزود: اشتغال موضوع بسیار حیاتی و گسترده‌ای است که برای برون‌رفت از مشکلات این حوزه، همه دستگاه‌های اجرایی باید وارد میدان شوند.

 

وی با بیان اینکه این اداره‌کل در بحث حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت متبوع در بین 31 استان رتبه دوم را در سطح کشور به خود اختصاص داده است، تصریح کرد: بی‌شک این موفقیت به دست آمده در سایه تلاش همکاران حوزه بیمه بیکاری محقق شده که این همکاری‌ها در کشور کم‌نظیر بوده است. به همین خاطر و در همین راستا اداره‌کل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان در راستای حمایت از مشاغل و بحث بیمه بیکاری، فعالیت‌های متعددی انجام می‌دهد.

 

این مسئول یکی دیگر از رویکردهای این اداره‌کل را بحث توانمندسازی افراد متقاضی کار عنوان و اظهار کرد: توانمندسازی بدین معنی است که متقاضیان تاسیس تعاونی و فعالیت در این حوزه، متقاضیان راه‌اندازی کسب و کار خانگی و افرادی که باید برای کسب مهارت به اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای معرفی شوند که خوشبختانه تعاملات مناسبی با اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای داریم و تفاهم‌نامه سه‌جانبه نیز منعقد شده است تا برای نیاز بازار کار، آموزش‌های تخصصی ارائه شود.

 

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره‌کل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای در ایجاد اشتغال پایدار نقش کلیدی دارند، خاطرنشان کرد: بی‌تردید داشتن مهارت برای متقاضیان کار یک امتیاز به‌شمار می‌رود و افرادی که از مهارتی برخوردارند، در مقایسه با سایر متقاضیان سریع‌تر جذب بازار کار می‌شوند، از این رو مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای می‌تواند ضمن مهارت‌آموزی، دغدغه رفع بیکاری در جامعه و ایجاد اشتغال پایدار را فراهم کند.

 

۴ بهمن ۱۳۹۴ ۱۰:۴۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید