اخبار

۴۰ هزار نیروی بیکار در زنجان وجود دارد

۴۰ هزار نیروی بیکار در زنجان وجود دارد
مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره تعاون کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه استان زنجان دارای حدود ۴۱۰ هزار نیروی کار است، گفت: از این تعداد نیروی کار ۴۰ هزار نیروی بیکار در استان زنجان وجود دارد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کاورفاه اجتماعی استان زنجان محمدرضا یوسفی اظهار داشت: با توجه به افزایش جمعیت بیکار استان نیاز به نهادینه کردن فرهنگ کارآفرینی و اشتغال در بین جوانان هستیم.

مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان ابراز کرد: برای برطرف کردن معضل بیکاری راهی جز ترویج و توسعه کارآفرینی و هدایت نیروی کار به سوی فعالیت های خوداشتغالی نداریم.

یوسفی با اشاره به ظرفیت کم اشتغال در بخش دولتی در استان گفت: استان زنجان دارای حدود 410 هزار نیروی کار است که حدود 370 هزار نفر از آنان مشغول به کار هستند و از مجموع این370 هزار نفر تنها  18 درصد، معادل 64 هزار نفر در بخش عمومی شاغل هستند.

وی ابراز کرد: با توجه به وضعیت اقتصادی و کاهش حجم سرمایه گذاری در سالهای اخیر و عدم تناسب فرصتهای ایجاد شده با ورودی جمعیت بیکار به بازار کار، راهی به جز تغییر رویکرد جوانان و خانواده‌ها و اصلاح فرهنگ اشتغال نداریم.

یوسفی با اشاره به لزوم توجه به افزایش مهارت آموزی در بین جوانان گفت: باید در کنار  داشتن مدرک و تحصیلات دانشگاهی مهارت آموزی را دنبال کنند.

 

۷ بهمن ۱۳۹۴ ۱۱:۳۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید