اخبار

آغاز پذیره‌نویسی برای تاسیس شرکت توسعه و عمران شهرستانی در زنجان

آغاز پذیره‌نویسی برای تاسیس شرکت توسعه و عمران شهرستانی در زنجان
معاون اداره‌ کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از آغاز پذیره‌نویسی برای تاسیس شرکت توسعه و عمران شهرستانی در زنجان خبر داد و گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده مجمع عمومی این شرکت تا پایان سال جاری برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، حمید دنیایی شامگاه سه‌شنبه در جلسه شورای استانی گفت‌وگوی بخش خصوصی با دولت با اشاره به پیشنهاد مطرح شده برای تاسیس شرکت توسعه و عمران اظهار کرد: این پیشنهاد با هدف جلب مشارکت بخش خصوصی و تجدید ارزیابی در شرکت‌های تعاونی توسعه و عمران شهرستانی ارائه شده است.

وی اطلاع رسانی عمومی از ارزش واقعی سهام بر اساس اموال، دارایی‌ها و بدهی‌های با نظر کارشناس رسمی دادگستری در پایان سال مالی را از ویژگی‌های شرکت‌های تعاونی اعلام کرد که بر اساس قانون تاسیس شرکت توسعه و عمران تشکیل می‌شوند.

معاون امور تعاون اداره‌ کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان واگذاری فعالیت در طرح‌ها و پروژه‌ها و املاکی را که قابلیت واگذاری بدون برگزاری مزایده با ترک تشریفات را دارند از مزایای تشکیل شرکت‌های تعاونی مورد نظر دانست و گفت: مجاز بودن برای خرید اوراق بهادار از دیگر مزیت‌های شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان به شمار می‌رود.

دنیایی انجام فعالیت‌هایی در حوزه عمران و آبادانی شهرها و روستاهای فعالیت در حوزه سرمایه‌گذاری، ایجاد و اداره واحدهای اقتصادی و تولیدی، توزیعی و خدماتی، مالکیت و مدیریت در فعالیت‌های پیش‌بینی شده خرید سهام بنگاه‌‌‌های دولتی، تملک اراضی در بافت‌های فرسوده شهری و روستایی، سرمایه‌گذاری در طرح‌های توسعه‌ای شهرستان‌ها (هلدینگ و شرکت‌های اقماری)، مشارکت با اشخاص حقیقی و حقوقی، انجام هر گونه معاملات و خرید اوراق بهادار را از جمله حوزه‌های تعریف شده برای فعالیت تعاونی‌های توسعه و عمران برشمرد.

وی متولد و یا ساکن بودن نیم درصد از اعضای تعاونی‌ها البته با تایید اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان و بر اساس سرشماری نفوس و مسکن انجام شده را از جمله شرایط عضویت در شرکت‌‌‌های تعاونی توسعه و عمران شهرستان عنوان کرد و گفت: استمرار سکونت از دیگر شرایط ادامه عضویت افراد در این شرکت‌ها است.

معاون امور تعاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان تاکید کرد: شرکت‌های تعاونی توسعه و عمران شهرستانی در مواقعی تشکیل می‌شوند که طرحی به دلیل رانت‌زا بودن امکان واگذاری به بخش خصوصی را نداشته باشد.

دنیایی هدایت منابع مردمی به بخش‌های تعاونی و خصوصی به فعالیت‌های اقتصادی و تسریع در رشد و توسعه شهرستان‌ها را از جمله اهداف تاسیس شرکت‌های توسعه و عمران شهرستانی اعلام کرد.

وی از آغاز پذیره‌نویسی برای تاسیس شرکت توسعه و عمران شهرستانی در زنجان خبر داد و افزود: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده مجمع عمومی این شرکت تا پایان سال جاری برگزار می‌شود.

 

۷ بهمن ۱۳۹۴ ۱۱:۳۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید