اخبار

با امضای تفاهم‌نامه سه‌جانبه صنعت گردشگری در زنجان توسعه می‌یابد

با امضای تفاهم‌نامه سه‌جانبه صنعت گردشگری در زنجان توسعه می‌یابد
مدیر روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان گفت: در راستای فراهم آوردن زیرساخت‌های توسعه گردشگری در سطح استان زنجان، تفاهم‌نامه سه‌جانبه‌ای بین انجمن صنفی راهنمایان گردشگر، یک مجموعه خدماتی رفاهی در زنجان و اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان منعقد شد.

 

 


 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان، رسول احدی اظهارداشت: این تفاهم‌نامه با اهدافی از جمله دسترسی مناسب در تولید نیرو و منابع انسانی متخصص در حوزه راهنمای گردشگری، ایجاد زمینه اشتغال برای فارغ‌التحصیلان در رشته‌های مرتبط با این حوزه، برگزاری دوره‌های تخصصی گردشگری اعم از ایران‌گردی و جهانگردی منعقد شد.

 

در ادامه رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگر استان زنجان اظهار کرد: ارائه خدمات مناسب به گردشگران، «فروش لذت سفر» است که علاوه بر ایجاد خاطره خوب برای گردشگران می‌تواند به عنوان یک اهرم تبلیغی مناسب برای جذب هر چه بیشتر توریست به شمار رود.

 

وی افزود: در گام اول ضروری است راهنمای گردشگران آداب یک راهنمای خوب را دانسته و با علم به آن وارد فعالیت در این حوزه شود تا بتواند در این حرفه تاثیر مثبتی از حضور خود بر جای بگذارد.

 

کیانی تصریح کرد: نیازسنجی در حوزه‌های جذب توریست، زیرساخت‌های مورد نیاز از جمله زیرساخت‌های اقامتی و دسترسی به منابع انسانی زبده، از جمله مولفه‌های مهم در داشتن صنعت توریسم موفق است.

 در پایان مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان اظهار کرد: در ابتدای امسال و در جلسه کارگروه اشتغال استان، توسعه بخش خدمات و گردشگری استان به عنوان یکی از سیاست‌های محوری مورد تصویب قرار گرفت.

 

وی تصریح کرد: در حال حاضر سهم استان زنجان در اشتغال حوزه خدمات 10 درصد از میانگین کشوری پایین‌تر است که با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته توسط دستگاه‌های اجرایی مرتبط در این حوزه در تلاشیم تا این آمار را به نرخ کشوری نزدیک کنیم.

 

۱۱ بهمن ۱۳۹۴ ۰۸:۳۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید