اخبار

ایجاد 220 شغل در زنجان برای توسعه خدمات در حوزه گردشگری

ایجاد 220 شغل در زنجان برای توسعه خدمات در حوزه گردشگری
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: 220 شغل در زنجان برای توسعه خدمات در حوزه گردشگری و خدمات ایجاد می‌شود.
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان  احمد غریوی درحاشیه رونمایی از طرح کارآفرینی در حوزه گردشگری و درجمع اصحاب رسانه استان زنجان اظهار کرد: از 12 کارگروه استان زنجان اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی در 9 کارگروه عضو است.

وی بیشتر این کارگروه‌ها را در زمینه اشتغال وسرمایه گذاری دانست و تصریح کرد: در این کارگروه موضوعاتی در زمینه خدمات و گردشگری نیز مطرح و بررسی می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه 220 فرصت شغلی در استان زنجان برای توسعه خدمات در حوزه گردشگری ایجاد خواهد شد، بیان کرد: استان زنجان در زمینه سهم  اشتغال در بخش خدمات  از میانگین کشوری 10 درصد پایین‌تر است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 40 هزار بیکار در استان وجود دارد، اضافه کرد: رفع مشکل بیکاری وظیفه یک ارگان یا دستگاه نیست و باید همگان در حل آن همکاری داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه اقتصاد کشور با همکاری سه بخش دولتی، خصوصی و تعاونی صورت می‌گیرد، اظهار کرد: در این زمینه ایجاد امنیت برای سرمایه‌گذاران نقش بسزایی دارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه  برای ایجاد امنیت در تولید سال قبل کمیته‌ای با عنوان  کمیته پیشگیری از تنش‌های کارگری تشکیل شده است، تصریح کرد: تشکیل کمیته پیشگیری از تنش‌های محیط کار سال قبل پس از تصویب شورای تأمین استان به عنوان کمیته ذیل کمیسیون امنیت کارگری فعالیت کار خود را آغاز کرده است.

این مسئول با اشاره به اینکه حل به موقع مسائل کارگری استان و تشکیل مستمر جلسات از اهداف فعالیت این کمیته است، بیان کرد: در این زمینه اقدامات متعددی در استان انجام شده است.

غریوی با اشاره به همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط برای جذب سرمایه‌گذار اظهار کرد: سرمایه‌گذار انتظار دارد سود به موقع داشته و از فضای سالم برخوردار باشد تا بتواند به نحو مطلوبی فعالیت کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه استان زنجان در زمینه فعالیت‌های صنعتی رتبه 14 را دارد، بیان کرد: همچنین در بخش فعالیت‌های معدنی نیز استان در رتبه 12 قرار دارد.

۱۱ بهمن ۱۳۹۴ ۰۸:۴۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید