اخبار

در استان زنجان صنعت، بیشترین میزان اشتغال استان را دارد

در استان زنجان صنعت، بیشترین میزان اشتغال استان را دارد
معاون اشتغال اداره‌کل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان گفت: هم‌اکنون بیشترین میزان اشتغال استان با 42 درصد در بخش صنعت محقق شده است.

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا یوسفی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هم‌اکنون 410 هزار نفر از جمعیت استان زنجان از جمعیت فعال تشکیل شده است که در حدود 90 درصد از این تعداد شاغل و نزدیک به 10 درصد بیکار هستند.

 

وی افزود: سهم بخش دولتی در حوزه اشتغال استان 68 هزار نفر است که در حدود 18.7 درصد جمعیت شاغلان را به خود اختصاص داده و این در حالی است که سالانه تا سه‌هزار نفر ظرفیت جذب در بخش‌های عمومی دولتی داریم.

 

یوسفی با اشاره به اینکه طبق آمار در حدود 41 هزار نفر بیکار در سطح استان زنجان وجود دارد، تصریح کرد: بیشترین میزان اشتغال با 42 درصد در بخش صنعت، 37 درصد در بخش خدمات و مابقی شاغلان نیز در زمینه کشاورزی مشغول به فعالیت هستند.

 

این مسئول با اشاره به فرهنگ غالب جامعه که تمایل به پشت میز نشینی در زمینه اشتغال و دارا بودن شغل است، خاطرنشان کرد: باید با اصلاح این فرهنگ و ایجاد زمینه‌های شغلی جدید از میزان آمار بیکاری به‌ویژه در بین فارغ‌التحصیلان دانشگاهی تا حد قابل توجهی کم کرد.

 

معاون اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی تاکید کرد: در راستای دست‌یابی به این هدف، همکاری همه قوا ضروری است و قطعا یک قوه مشخص و به تبع آن یک دستگاه در سطح استانی نمی‌تواند در زمینه حل این معضل اقدام قابل توجهی انجام دهد.

 

یوسفی خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی دفتر توسعه کارآفرینی در تلاشیم تا فرهنگ کارآفرینی را از ابتدا در جوانان نهادینه کنیم که در این راستا تاکنون دفتر توسعه کارآفرینی در دو دانشگاه آزاد ابهر و آزاد زنجان راه‌اندازی شده است.

 

۱۱ بهمن ۱۳۹۴ ۰۸:۴۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید