اخبار

تعاونیهای دانش‌بنیان در زنجان تشکیل شود

تعاونیهای دانش‌بنیان در زنجان تشکیل شود
رئیس اداره توسعه تعاون استان زنجان گفت: به منظور رونق اقتصادی و با همکاری شرکتهای دانش‌بنیان، تعاونیهای دانش‌بنیان در زنجان تشکیل شود.

علی پاک‌منش در جلسه توجیهی بررسی زمینه های اشتغال و کارآفرینی بانوان استان با اشاره به فعالیتهای آموزشی، ترویجی و تحقیقاتی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اظهار داشت: آموزشهای رایگان این اداره کل به اعضای هدف تعاونی به دو دسته عمومی و تخصصی تقسیم‌بندی می‌شوند که آموزشهای عمومی شامل قوانین و مقررات تعاونی، مدیریت تعاونی، کاربرد کامپیوتر و آموزشهای تخصصی نیز شامل آموزشهای موردنیاز تعاونیهای تولیدی و توزیعی است.

وی گفت: از جمله فعالیتهای ترویجی اداره کل نیز برگزاری همایشها، کارگاه‌ها و جلسات ترویجی، جشنواره تعاونیهای برتر، استفاده از ظرفیت رسانه‌های جمعی رادیو و تلویزیون در اشاعه فرهنگ تعاون است.

رئیس اداره توسعه تعاون اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان ابراز کرد: برگزاری جلسات اتاق فکر، حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویی کارشناسی ارشد و دکترا، طرحهای تحقیقاتی متعارف و میکرو پروژه‌های تحقیقاتی از جمله فعالیتهای ترویجی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان است.

وی با بیان اینکه یکی از بزرگترین دغدغه‌های جامعه ما که کمترین خانواده‌ای با آن دست و پنجه نرم نمی‌کند بحث اشتغال و بیکاری است، افزود: متاسفانه در حال حاضر با حجم عظیمی از بیکاران در استان زنجان مواجه هستیم که ضروری است تا اقداماتی برای برطرف کردن این معضل از سوی برنامه‌ریزان انجام گیرد.

پاک‌منش تصریح کرد: همانطور که از عنوان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مشخص است عمده کارجویان برای یافتن شغل به این دستگاه مراجعه می‌کنند اما بر اساس قانون این وظیفه به موسسات کاریابی که دولتی نیستند محول شده است.

وی با بیان اینکه در فرصتهای اشتغال برای بانوان زنجانی با محدودیت‌هایی مواجه هستیم، ابراز کرد: با وجود اینکه 60 تا 70 درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها استان زنجان را دختران و زنان تشکیل می‌دهند اما متاسفانه در زمینه اشتغال این میزان فارغ‌التحصیل سهم کمی را به خود اختصاص می‌دهند.

رئیس اداره توسعه تعاون اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه معضل یاد شده تنها مختص به استان زنجان نبوده بلکه یک موضوع کشوری است، عنوان کرد: واقعیت این است که اشتغال موجود بانوان به دلیل رکود قعلی ناشی از تحریم های ظالمانه استکبار جهانی تا حدود بسیار زیادی از بین رفته است.

پاک‌منش ارائه دروس تئوری به همراه مباحث عملی در مدارس و دانشگاه‌ها را در حرفه‌آموزی دانش‌اموزان و دانشجویان و در نتیجه پایین آمدن میزان بیکاری موثر دانست و گفت: مسئولان و دست‌اندرکاران با در دستور کار قرار دادن این مهم می‌توانند در پایین آمدن نرخ بیکاری در بین کارجویان به ویژه فارغ‌التحصیلان و نهادینه شدن فرهنگ کارآفرینی نقشی موثر ایفا کنند.

وی با اشاره به ظرفیتهای گردشگری و وجود نقاط بکر و طبیعی در استان عنوان کرد: برای ارتقا جایگاه بخش گردشگری و رونق اقتصادی استان زنجان ضروری است تا کارآفرینان و علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری به سمت این حوزه سوق یابند.

رئیس اداره توسعه تعاون اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: به منظور رونق اقتصادی و با همکاری شرکتهای دانش‌بنیان، تعاونیهای دانش‌بنیان در زنجان تشکیل شود.

وی با اشاره به مزایای تشکیل تعاونیهای دانش‌بنیان تصریح کرد: به علاقمندان تشکیل تعاونی دانش‌بنیان تسهیلاتی تا 500 میلیون تومان با بهره  4 درصدی توسط معاونت ریاست جمهوری ارائه می‌شود که این تعاونیها بر اساس قوانین تا 15 سال از پرداخت هر گونه عوارض و مالیات معاف هستند.

 

۱۵ بهمن ۱۳۹۴ ۰۹:۰۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید