اخبار

کارگاه مشاغل سبز و محیط زیست در اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان برگزار شد .

کارگاه مشاغل سبز و محیط زیست در اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان برگزار شد .
رئیس اداره اشتغال و هدایت نیروی کار اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اعلام این خبر گفت : طبق هماهنگی های به عمل آمده با اداره کل حفاظت محیط زیست استان این کارگاه آموزشی برگزار گردید که خوشبختانه با استقبال گسترده مواجه گردید .


‌‌

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان رحیم امینی با اشاره تفاهم نامه منعقده فیمابین وزارت متبوع و سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد : ‌کمیته مشترک استانی ،‌ که طبق مفاد بند 3 ماده 7 مفاد تفاهم نامه کشوری تشکیل گردید مصوب نمود این تفاهم نامه بصورت استانی و 3 جانبه منعقد گردد لذا تفاهم نامه کشوری بشکل تفاهم نامه استانی 3جانبه ( حفاظت محیط زیست ، تعاون کار و رفاه اجتماعی و آموزش فنی و حرفه ای ) تهیه گردید .

وی به تعریف اقتصاد پایدار و سبز پرداخت و  افزود :اگر بخواهیم تعریفی از اقتصاد پایدار و سبز داشته باشیم باید به مولفه های آن توجه کنیم لذا اقتصادی سبز و پایدار، اقتصادی است که در آن به ارزش طبیعت، مردم و کار شایسته به خوبی پرداخته شود علاوه بر جنبه‌های فنی. فلذا یکی از برنامه های تعریف شده ما طبق مفاد تفاهم نامه استانی، آگاهی بخشی و اطلاع رسانی به اقشار مختلف جامعه مخصوصاً کامندان بوده است که این کارگاه آموزشی با این هدف تشکیل گردید و با بهره مندی از اساتید دانشگاهی گامهای مثبتی در این زمینه برداشته شد .

امینی در خاتمه از برنامه در پیش رو گفت :  در وهله بعدی ،‌برای توسعه کارآفرینی سبز و نیز ترویج و آموزش این مفاهیم بنیادی و ارزشمند در جامعه کارآفرینان و صاحبان خرد و اندیشه ، که از اهداف اساسی تفاهم نامه میباشد ، با حول و قوه الهی ، همایشی را هدفگذاری نموده ایم که امیدواریم در سال آینده این امر  نیز محقق گردد .

 

۲۱ بهمن ۱۳۹۴ ۰۷:۵۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید