اخبار

دومین همایش صنعت آسانسور و مردم با محوریت بررسی مسائل و موضوعات موثر در کیفیت، امنیت و فرهنگ سازی استفاده صحیح از آسانسور ببرگزار شد.

دومین همایش صنعت آسانسور و مردم با محوریت بررسی مسائل و موضوعات موثر در کیفیت، امنیت و فرهنگ سازی استفاده صحیح از آسانسور ببرگزار شد.
به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، دومین همایش صنعت آسانسور و مردم با محوریت بررسی مسائل و موضوعات موثر در کیفیت، امنیت و فرهنگ سازی استفاده صحیح از آسانسور با همت سندیکای آسانسور و پله برقی استان زنجان با حضور مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان برگزار شد.

در این همایش ضمن ارائه تعریفی از آسانسور یا بالابر یا آسانبر که به اتاقک متحرکی اطلاق می گردد که به وسیله آن از طبقه ای به طبقات بالاتر رفته و یا از طبقه بالا به پایین فرود آید. به عبارت دیگر آسانسور تجهیزات حمل و نقل عمودی است که حرکت مردم یا کالا ها را به طبقات تسهیل می بخشد و به کمک موتور الکتریکی حرکت عمودی کابین انجام می پذیرد. همچنین به پر خطر بودن این صنعت و لزوم فرهنگ سازی استفاده صحیح از آسانسور و لزوم بهره گیری از افراد متخصص در این حوزه برای کاستن از بروز حوادث تاکید گردیده و با تاکید بر افزایش دانش فنی و دستیابی به تکنولوژی آسانسور های پیشرفته در شرکت های فعال در زمینه صنعت آسانسور و پله برقی، ایجاد هماهنگی با کلیه دستگاه های اجرایی و قانونی دست اندر کار در صنعت ساختمان و ابنیه به منظور استفاده از آسانسور و پله برقی استاندارد مورد تاکید قرار گرفت. احمد غریوی در کنار همایش ضمن اشاره به اینکه صنعت آسانسور از نظر کارشناشان و صاحب نظران سومین صنعت خطر آفرین بعد از صنایع هواپیمایی و خودرویی محسوب می شود عدم فرهنگ سازی صحیح استفاده از آسانسور را از دلایل عمده بروز خطرات جانی و مالی به مردم دانسته و رعایت قوانین و مقررات حاکم بر این بخش را توسط نهاد های زیربط مورد تاکید قرار دادند.

۲۷ بهمن ۱۳۹۴ ۰۷:۴۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید