اخبار

کارآفرینان نقش تعیین‌کننده‌ای در توسعه اقتصادی دارند

کارآفرینان نقش تعیین‌کننده‌ای در توسعه اقتصادی دارند
مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان گفت: کارآفرینان نقش تعیین‌کننده‌ای در توسعه اقتصادی دارند.

 

 

احمد غریوی  با اشاره به نقش و جایگاه کارآفرینان در توسعه اقتصادی جوامع، افزود: امروزه کارآفرینان به دلیل نقش و جایگاه ویژه‌ای که در روند توسعه و رشد اقتصادی دارند، مورد توجه بسیاری از دولت‌ها هستند و دولت‌های سعی می‌کنند با حداکثر امکانات و بهره‌برداری از دستاوردهای تحقیقاتی، شمار کارآفرینان را آموزش داده و در راستای فعالیت‌های کارآفرینانه تشویق و هدایت کنند تا به اهداف توسعه‌طلبانه دست یابند.

 

وی با اشاره به اینکه کارآفرینان به صورت دائم یک محصول را تولید و عرضه می‌کنند و استفاده از تحمل ریسک، شکار فرصت‌ها و ... از مهم‌ترین ویژگی‌های یک فرد کارآفرین است، تصریح کرد: بی‌شک، کارآفرینان با مهارتی که در تشخیص فرصت‌ها و ایجاد توسعه و حرکت در اشتغال دارند پیشگامان حقیقی تغییر در اقتصاد و تحولات اجتماعی محسوب می‌شوند و کارآفرینان موتور متحرک رشد و توسعه اقتصادی کشور هستند که یکی از مهم‌ترین دستاوردهای کارآفرینی، این مقوله مهم است.

 

این مسئول با تأکید بر اینکه بحث اشتغال مختص یک اداره و یا حتی از عهده یک وزارتخانه نیز خارج بوده و اشتغال باید با همکاری همه ارگان‌ها و مسئولان ذی‌ربط و حمایت همه وزارتخانه‌هایی که برای دولت کار می‌کنند، ایجاد شود 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه یکی از بخش‌هایی که باید امروزه بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد، بخش خدمات است، خاطرنشان کرد: با فعال شدن بخش خدمات می‌توان فرصت‌ها را شناسایی و افراد زیادی را به کار گرفت. برای اینکه بتوانیم افراد زیادی را در بخش خدمات به کار بگیریم، از سال گذشته کارگروهی در استان تشکیل و این کارگروه نسبت به شناسایی مشاغل در بخش خدمات اقدام کرده است که به نتایج خوبی در این زمینه رسیده‌ایم.

 

۱۱ اسفند ۱۳۹۴ ۱۳:۰۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید