اخبار

بازدید استاندار زنجان از سه واحد صنعتی

بازدید استاندار زنجان از سه واحد صنعتی
مهندس انصاری استاندار زنجان وتعدادی از مدیران استان از جمله مدیرکل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان از سه شرکت عایق الکتریکی پارس، مجتمع کاغذسازی راشا کاسپین ایرانیان و شرکت سرجین بافت بازدید نمودند.

شرکت عایق های الکتریکی پارس اولین واحدی بود که مورد بازدید استاندار زنجان قرار گرفت. این مجموعه تنها تولیدکننده قطعات و سیستم های عایق های جامد انواع ترانسفورماتور های قدرت توزیع و فوق توزیع در کشور و یکی از معدود سازندگان این قطعات در سطح بین المللی بر پایه ورق ترانسفورماتور و چوب ترانسفورماتور و کاغذهای عایق ویژه می باشد. این واحد صنعتی توانایی تولید 2400 تن عایق الکتریکی سلولزی را داراست که زمینه اشتغال 272 نفر را فراهم نموده و کل سرمایه گذاری طرح 185 میلیارد ریال می باشد.

گفتنی است کل پروژه 90 درصد پایان یافته و هم اکنون بخشی از خطوط تولید راه اندازی گردیده و مشغول به فعالیت می باشد. این واحد صنعتی در شهرک صنعتی شماره یک زنجان واقع شده است.

دیگر طرحی که مورد بازدید استاندار زنجان قرار گرفت مجتمع کاغذسازی راشا کاسپین ایرانیان بود که با هدف تولید کاغذ و مقوای (تست لایز قهوه ای و فلوتینگ) از کاغذ باطله به ظرفیت 220 هزار تن در سال فعالیت خود را آغاز کرده است.

این مجتمع طی 19 ماه دارای 90 درصد پیشرفت فیزیکی به لحاظ ساختمانی و 60 درصد قطعات آن تامین شده و قرار است در تابستان سال آینده به بهره برداری برسد.

برای اجرای این طرح صنعتی 400 میلیارد تومان هزینه خواهد شد و زمینه اشتغال 300 نفر را بصورت مستقیم و هزار نفر را بصورت غیرمستقیم فراهم خواهد کرد. این واحد صنعتی در زمینی به مساحت 15 هکتار در شهرک صنعتی شماره یک زنجان احداث می شود.

سومین طرح که توسط مقام عالی استان بازدید شد شرکت سرجین بافت می باشد.

این طرح نیز با هدف تولید نخ صددرصد پنبه ای به ظرفیت 5 هزار و 950 تن در سال و پارچه جین 5 میلیون و 950 هزار مترمربع در سال و شلوار جین مردانه و پسرانه دوخته شده به تعداد 10 میلیون و پانصد هزار عدد در سال احداث شده است . که برای اجرای این طرح 120 میلیارد تومان هزینه ریالی و 31.5 میلیون یورو هزینه خواهد شد که بخش دوزندگی این واحد صنعتی در بهار سال آینده با جذب 500 نفر راه اندازی می شود.

 

۱۲ اسفند ۱۳۹۴ ۱۲:۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید