اخبار

دیدار رئیس انجمن صنفی کارگری مسئولین ایمنی استان زنجان با مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان

دیدار رئیس انجمن صنفی کارگری مسئولین ایمنی استان زنجان با مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان
مدیرروابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت:رئیس انجمن صنفی کارگری مسئولین ایمنی استان با مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان دیدار و در رابطه با مشکلات انجمن گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در آغاز این دیدارابراهیم نژاد رئیس انجمن صنفی کارگری مسئولین فنی و ایمنی استان ضمن تشکر از همکاری های فی مابین از اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و حوزه روابط کار اداره کل درخواست همراهی بیشتر جهت تحقق اهداف مد نظر نموده و انجمن را بازوی اجرایی اداره کل در راستای توانمند سازی مسئولین ایمنی واحد های کارگری برای پیشگیری از حوادث ناشی از کار عنوان نمود.

در ادامه  غریوی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه سالیانه بخش زیادی از منابع انسانی و مادی کشور در نتیجه حوادث ناشی از کار و بیماری های ناشی از کار از بین می رود موجب تحمیل هزینه مستقیم و غیر مستقیم به اعضای جامعه و خود زیان دیده و نزدیکان وی می گردد و بر اساس فصل چهارم قانون کار، کارفرمایان می بایستی شرایط محیط کار ایمن را فراهم و تجهیزات حفاظت فردی را در اختیار کارگران قرار داده نظارت های لازم را معمول و کارگران نیز موارد ایمنی را رعایت فرمایند.

 وی نقش آموزش را در پیشگیری از وقوع حوادث ناشی از کار موثر دانسته و بر لزوم آموزش کارگران و کارفرمایان در خصوص رعایت موازین ایمنی و بهداشتی تاکید نموده و نقش انجمن را در تحقق این هدف مهم دانست.

غریوی بر هماهنگی بیشتر انجمن صنفی با اداره کل و کمک به رسیدن به اهداف مورد انتظار اداره کل تاکید و درخواست نمود ضمن تمرکز بر اجرای وظایف انجمن از پرداخت به مسائل غیر مرتبط خودداری نمایند.

۱۶ اسفند ۱۳۹۴ ۱۰:۰۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید