اخبار

تغییر فرهنگ اشتغال در استان ضروری است

تغییر فرهنگ اشتغال در استان ضروری است
استاندار زنجان با اشاره به ضرورت تغییر در فرهنگ اشتغال استان، گفت: گرایش به کارهای بخش عمومی و سازمانی در استان زنجان بالا است و جویندگان شغل در زنجان، روحیه و آمادگی برای فعالیت در هر شغلی را ندارند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان ، به نقل از روابط‌عمومی استانداری زنجان، جمشید انصاری در هشتمین جلسه کارگروه اشتغال استان، با بیان این مطلب که در سال‌جاری اقدامات خوبی در راستای حل مشکل بیکاری استان صورت گرفته است، تصریح کرد: موفقیت‌های استان در زمینه کاهش بیکاری در طول سال، لزومأ حاصل کار کارگروه اشتغال در استان نبوده است.

 

وی به ایجاد تغییرات در دستور کار کارگروه در سال آینده تأکید کرد و افزود: باید تلاش کنیم کمیته‌های تخصصی کارگروه اشتغال را فعال‌تر گذشته کنیم تا کارگروه، موثرتر و سودمندتر از قبل در مقابله با بیکاری استان ایفای نقش کند.

 

انصاری با بیان اینکه بخش قابل توجهی از اشتغال حاصل سرمایه‌گذاری است، گفت: کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری در طول برنامه چهارم توسعه، ساختار موثرتری داشت؛ چرا که سرمایه‌گذاری ابزاری برای ایجاد اشتغال محسوب می‌شود؛ لذا در برنامه ششم توسعه می‌توان پیشنهاد کرد کارگروه اشتغال به کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری تغییر نام دهد.

 

نماینده عالی دولت در استان زنجان با تأکید بر فعال‌تر شدن کمیته‌های تخصصی ذیل کارگروه اشتغال، افزود: کارگروه در سال جدید باید هدف‌گذاری بخشی کرده و دستور کار و ایده تولید کند.

 

استاندار زنجان با اشاره به ضرورت تغییر در فرهنگ اشتغال استان، گفت: گرایش به کارهای بخش عمومی و سازمانی در استان ما بالا است و جویندگان شغل در زنجان، روحیه و آمادگی برای فعالیت در هر شغلی را ندارند.

 

وی بر تصحیح فرهنگ اشتغال در سال جدید تأکید کرد و یادآور شد: اگر این فرهنگ اصلاح شود، فرصت‌های شغلی بیشتری در اختیار جوانان قرار خواهد گرفت.

 

انصاری تصریح کرد: شرایط اجتماعی به‌گونه‌ای است که جوانان جویای کار، غیر از تحصیلات دانشگاهی و علمی خود، باید مهارت‌های فنی خود را افزایش دهند.

 

نماینده عالی دولت در استان زنجان ادامه داد: امیدواریم طنین بهتر شدن وضعیت اقتصادی و رونق نسبی در فعالیت‌های اقتصادی در سال 95 احساس شده و این امر در استان به کمتر شدن نرخ بیکاری و فراهم شدن زمینه اشتغال برای جویندکار کار منجر شود.

 

۱۸ اسفند ۱۳۹۴ ۱۲:۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید