اخبار

دبیر اتاق تعاون استان زنجان:دستگاه های دولتی باید ناظر کار باشند، نه مجری

دبیر اتاق تعاون استان زنجان:دستگاه های دولتی باید ناظر کار باشند، نه مجری
دبیر اتاق تعاون زنجان گفت: باید دستگاه‌ها با تعامل بخش غیر دولتی و واگذاری تصدی‌ها به آنها، سیاست‌گذاری و نظارت کنند، نه اینکه خود مجری کار باشند.
محسن جاویدان در گفتگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، با اشاره به واگذاری کارهای اجرایی به بخش خصوصی، اظهار کرد: متاسفانه تعدادی از دستگاه‌های دولتی و مدیران آنها به کارهای اجرایی عادت کرده‌اند و فکر می‌‌کنند خودشان باید همه کارها را انجام دهند.

وی با تأکید بر اینکه به رغم وجود امکانات زیر بنایی مناسب، استان در حوزه سرمایه‌گذاری فقیر است، علت این فقر را عملکرد نظام اداری و برخی مدیران میانی دانست.

این مقام مسئول در رابطه با برنامه های اتاق تعاون زنجان برای تعامل با بخش‌های دولتی، بیان کرد: هم اکنون اتاق با اداره کل تعاون تفاهم نامه‌ای امضا کرده و بخشی از فعالیت‌هایی را که اداره تعاون انجام می‌داد، مثل تشکیل شرکت‌ها و اتحادیه‌های ستادی به اتاق تعاون واگذار کرده است.

دبیر اتاق تعاون زنجان ابراز کرد: اتاق هم اکنون در راستای ایجاد شرکت‌های سرمایه‌گذاری اقداماتی را انجام می دهد تا در کنار ایجاد شرکت‌های سرمایه‌گذاری، با تدابیر لازم سرمایه‌گذاران را همراه با سرمایه‌هایشان وارد استان نماید. زیرا اگر این سرمایه‌ها وارد استان نشوند، به صرف اکتفا به منابع داخل استان نمی‌توان کاری انجام داد.

وی با تأکید بر اینکه به رغم وجود امکانات زیربنایی بالقوه در استان، حوزه سرمایه‌گذاری با فقر مواجه است، تصریح کرد: به دلیل همین فقر منابع مالی و سرمایه‌گذاری استان تا امروز نتوانسته است از زیرساخت‌ها به نحو احسن استفاده کند
۲۳ تیر ۱۳۸۹ ۰۹:۴۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید