اخبار

ابلاغ حق الزحمه دفاتر کاریابی.

ابلاغ حق الزحمه دفاتر کاریابی.
‌رئیس اداره اشتغال و هدایت نیروی کار اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت : حق الزحمه دفاتر کاریابی در سال 95 ابلاغ شد .

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان رحیم امینی اظهارداشت:  همه ساله تعرفه مربوط به حق الزحمه دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی های غیر دولتی داخلی اعم از داخلی و خارجی پس از تصویب در هیات مرکزی توسط دفتر هدایت نیروی کار و کاریابیهای وزارت تعاون کار و رفتاه اجتماعی ابلاغ میشود و کلیه ذینفعان اعم از مدیران کاریابی ها و همچنین کارجویان ملزم به رعایت مفاد آن میباشند .

وی با اشاره به مبلغ تعرفه ها در سال 1395تصریح کرد : حق الزحمه ثبت نام به همراه مشاوره شغلی در دفاتر کاتریابی داخلی مبلغ 150000 ریال میباشد که برای کاریابی های خارجی این مبلغ 230000 ریال است . البته در صورتیکه فرآیند مشاوره شغلی انجام نشود 50درصد حق الزحمه ثبت نام و مشاوره شغلی کسر خواهد شد .

امینی افزود :‌ حق الزحمه کاریابی غیردولتی داخلی بابت بکارگماری جوینده کار در داخل کشور برای قراردادهای یکساله و بیشتر حداکثر 50درصد حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار در سال 1395 است و برای قراردادهای کمتر از یکسال حق الزحمه به نسبت ماههای کارکرد محاسبه خواهد شد .

‌رئیس اداره اشتغال و هدایت نیروی کار اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در خصوص تعرفه حق الزحمه بکارگماری کارجویان در خارج از کشور گفت : برای قرارداد کار یکساله و بیشتر معادل حقوق پایه مورد تایید سفارت ایران در کشور هدف و برای قرارداد کار کمتر از یک سال به صورت تناسبی محاسبه و توسط وزارت به فاتر کاریابی ابلاغ می شود .

امینی در خاتمه افزود :‌کلیه دفاتر کاریابی مکلف میباشند ابلاغیه های مزبور را در محل مناسب و در معرض دید عموم مراجعه کنندگان قرار دهند .

 

۲۳ فروردین ۱۳۹۵ ۱۰:۴۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید