اخبار

تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی مستلزم باور مسئولان به ثمردهی برنامه هاست

تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی مستلزم باور مسئولان به ثمردهی برنامه هاست
استاندار زنجان گفت: فقط توصیه های رهبری و رئیس جمهوری برای تحقق اقتصاد مقاومتی کافی نیست و موفقیت در این زمینه مستلزم باور مسئولان نسبت به ثمر دهی و نتیجه بخشی برنامه هاست.

 

جمشید انصاری روز پنجشنبه در جمع شماری از مسئولان اقتصادی استان زنجان افزود: رهبر معظم انقلاب در فرامین خود برای تحقق اقتصاد مقاومتی تاکید بر همکاری و همراهی همه مسئولان داشتند.
وی یادآورشد: معظم له حتی به معاون اول رئیس جمهوری دستور دادند که اگر کسی این موضوع را نپذیرفت، وی مسئول مواخذه و تذکر به آن مسئول است.
انصاری اظهار کرد: نباید به دنبال کارهای نمایشی بود، برای توجیه کارها همایش لازم داریم باید برای توجیه کارشناسان برنامه ریزی کرد.
استاندار زنجان لازمه همراه سازی مردم را اجرای فعالیت های فرهنگی در این زمینه برشمرد و گفت: نیازی به نصب بنر و پارچه نوشته و برگزاری مراسم های سخنرانی ها برای تکرار این اصول نیست.
وی تاکید کرد: اقدام و عمل یعنی آنکه به سمت پیگری عملیاتی کارها حرکت و از پرداختن به مسائل متفرقه خودداری کرد.
انصاری خاطرنشان کرد: به حتم اگر مسئولان به سیاست های کلی عمل کنند، ضمن آنکه اقتصاد ملی را مقاوم خواهیم کرد، به بزرگ شدن اقتصاد ملی نیز کمک خواهد شد.
استاندار زنجان گفت: رشد اقتصادی، کاهش نرخ بیکاری، تورم، توسعه عدالت، افزایش رفاه و کاهش فقر به دنبال اجرای سیاست های ابلاغی از سوی رهبر فرزانه انقلاب محقق خواهد شد.
وی تصریح کرد: مسئولیت مستقیم اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی، نه به لحاظ حقوقی بلکه به لحاظ پیگیری عملی، با تک تک مدیران دستگاه هاست و در جلسه هایی که تشکیل می شود، خود مدیران باید شرکت کنند، وقت بگذارند و جلسه ها با ریاست آنها شکل بگیرد.
انصاری ابراز کرد: باید با جدیت برای اجرای برنامه ریزی های انجام شده، وارد شد تا اقتصاد مقاومتی تاثیر خود را در زندگی مردم نشان دهد.
استاندار زنجان گفت: بپذیریم که در یک نقطه می خواهیم دست در دست هم، برای رفع مشکلات اقتصادی مردم که مبتلا به خانواده هاست، قدم های جدی و همراه با هم را برداریم و از همه توقع می رود که در این زمینه مشارکت داشته باشند.
وی ادامه داد: این موضوع به هیچ وجه نافی نقش بخش خصوصی نیست، بخش خصوصی نیز باید این موارد را به عنوان اولویت های حرکت اقتصادی کشور در نظر بگیرد و جلسه هایی داشته باشد تا چگونگی پیگیری و اجرای این برنامه ها را تبیین کنند.
رهبر معظم انقلاب پس از نامگذاری سال جاری با نام ' اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل'، پنج رویکرد و 24 سیاست را برای تحقق این شعار و نام اعلام کردند.
این پنج رویکرد عبارت از توجه به اقتصاد عدالت بنیان، درون زا، برون گرا، پویا و پیش رو و متکی به دانش و فناوری است.

 

۲۸ فروردین ۱۳۹۵ ۱۰:۲۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید