اخبار

نشست فعالان اقتصادی استان زنجان با حضور هاری کامراینن سفیر کشور فنلاند

نشست فعالان اقتصادی استان زنجان با حضور هاری کامراینن سفیر کشور فنلاند
مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان گفت:نشست فعالان اقتصادی استان زنجان با حضور هاری کامراینن سفیر کشور فنلاند و مدیران دستگاه های اجرایی در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن، و کشاورزی استان زنجان برگزار شد.

به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان هاری کامراینن سفیر کشور فنلاند هدف از سفر خود به استان زنجان را شناسایی ظرفیت ها و امکانات موجود در استان زنجان و نیز شناساندن ظرفیت های تجاری و اقتصادی کشور فنلاند اعلام کرد و با توجه به توافق هسته ای کشور ایران با 5+1 فرصت پیش آمده برای گشترش روابط تجاری و اقتصادی کشور ایران با جهان را فرصتی ارزشمند دانسته و به همین مناسبت ماه های گذشته بیش از صد نفر از تجار فنلاندی با بیش از صد نفر از تجار کشور ایران ملاقات کردند که در خصوص برقراری روابط تجاری خوب مصمم می باشند.

وی با اشاره به اینکه تکنولوژی های دوستار محیط زیست فنلاند در اکثر کشور های جهان مورد استفاده قرار می گیرد گفت: امروزه اکثر صادرات کشور فنلاند در رابطه با تکنولوژی های علوم پزشکی و تولیدات مرتبط با این حوزه بوده و بخش فن آوری های اطلاعات فنلاند جزو قوی ترین ها محسوب می شود.

کامراینن ادامه داد در ماه نوامبر هرسال شرکت های مختلف در قالب استارتاپ و در رخدادی تحت عنوان اسلاش جمع می شوند و ایده های خود را در این رویداد ارائه می دهند و از این ایده ها استفاده می کنند.

جمیلی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان زنجان ضمن ابراز خوشحالی از حضور سفیر کشور فنلاند و هیات همراه او با اشاره به ظرفیت های سرمایه گذاری استان زنجان، به قابلیت های ارزشمند موجود در بخش کشاورزی و صنعت و وجود صنایع معدنی اشاره کرده و همکاری های فیمابین را برای استفاده از این ظرفیت ها خواستار شد.

غریوی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با اشاره به وجود انعطاف در قوانین و مقررات مربوط به کسب و کار در کشور ایران از جمله قانون کار اعلام نمود که تمامی دستگاه های اجرایی استان تلاش نموده اند شرایط و بستر خوبی برای سرمایه گذاری های داخلی و خارجی ایجاد شود و در صورت انجام سرمایه گذاری های خارجی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دیگر دستگاه های اجرایی از این سرمایه گذاری ها در چارچوب قوانین و مقررات جاری کشور حمایت خواهند کرد.

۲۸ فروردین ۱۳۹۵ ۱۴:۵۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید