اخبار

مهاجرپذیر بودن زنجان در بخش اشتغال

مهاجرپذیر بودن زنجان در بخش اشتغال
استاندار زنجان گفت: ارزیابی‌ها نشان می‌دهد متقاضیان شغل موجود در استان 5 هزار و 600 نفر بیشتر از آمارهای موجود است که بیانگر مهاجرپذیری زنجان در اشتغال است.

 انصاری به فرهنگ اشتغال موجود در استان اشاره و تاکید کرد: این فرهنگ فرصت ورود نیروهای کار را از دیگر مناطق کشور به استان زنجان داده که نمونه‌های زیادی برای آن در بخش‌های مختلف وجود دارد.

وی اجاره دادن زمین‌های کشاورزی به غیربومی‌ها، دادن فرصت اشتغال به کارگران فصلی دیگر استان‌ها از جمله استان‌های مجاور، ارائه فرصت شغلی به کارگران دیگر استان‌ها در واحدهای تولیدی و صنعتی، به دلیل عدم تمایل به فعالیت شبانه و همچنین فرهنگ اشتغال موجود یعنی کار در نزدیک‌ترین محل به زندگی را از مشکلاتی اعلام کرد که فرصت‌های شغلی موجود در استان را به غیربومی‌ها داده است.

استاندار زنجان بر ضرورت اصلاح فرهنگ اشتغال مردم استان تاکید کرد و افزود: مردم باید بدانند که ادامه این فرهنگ هزینه‌هایی مانند بیکاری دارد چرا که علاقه به کار آسان و نزدیک محل زندگی فرصت‌های شغلی موجود را نصیب دیگران می‌کند.

انصاری عدم وجود زمین در محدوده شهر زنجان را برای احداث واحد صنعتی و تولیدی به دلیل فروش زمین‌ها با هدف ایجاد باغ شهر یادآور شد و اضافه کرد: باید متوجه بود که این حجم از فروش زمین در سایر امور از جمله پرداختی‌های ارزش افزوده هم تاثیرگذار است چرا که با خارج شدن از محدوده شهر این عوارض به حساب دیگر شهرداری‌ها واریز خواهد شد که این مشکل هم به مشکلات دیگر مانند جذب نیرو از دیگر مناطق اضافه می‌شود.

وی از عملیاتی شدن قانون پرداخت خسارت به واحدهای تولیدی توسط شرکت‌های خدمات رسان در قوانین توسعه کسب و کار خبر داد و ابراز کرد: از این به بعد اگر شرکتی خدمات خود به واحدهای تولیدی را بنا به دلایلی قطع کند بنا به قرارداد موجود مکلف به پرداخت خسارت است که این قانون نوعی بازدارندگی را ایجاد خواهد کرد.

 

۳۰ فروردین ۱۳۹۵ ۱۳:۱۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید