اخبار

فرصتهای شغلی جدید متناسب با ظرفیت‌های استان ایجاد می‌شود

فرصتهای شغلی جدید متناسب با ظرفیت‌های استان ایجاد می‌شود
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت:فرصتهای شغلی جدید متناسب با ظرفیت‌های استان ایجاد می‌شود.

احمد غریوی اظهار داشت: این اداره کل موظف است نیروی کار مورد نیاز و متخصص را طبق نیازهای بازار کارفراهم کند که آموزش نیروی انسانی نیز از جمله این اقدامات است.

وی با بیان اینکه اصلی ترین وظیفه این اداره کل تنظیم بازار کار است، تصریح کرد: ایجاد فرصت‌های شغلی در استان نیازمند  همکاری همه دستگاه‌های استان است و نمی توان این وظیفه را تنها مختص اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی دانست.

مدیرکل تعاون کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان عنوان کرد: سرمایه‌گذاری برای ایجاد فرصت‌های جدید در استان باید از طریق هریک از دستگاه‌های متولی شناسایی شده و به اجرا در آید.

وی خاطرنشان کرد: باید برحسب ظرفیت‌های استانی در بخش‌های مختلف همچون کشاورزی، معدن و خدمات اقدام به جذب سرمایه گذار کرد .

غریوی با بیان اینکه رصد بازار کار یکی از مهمترین اقدامات در حوزه اشتغال است، گفت: یکی از وظایف اصلی کارگروه اشتغال استان پرداختن به نیازهای بازار کار است  که امسال از همه دستگاهها خواسته شده است تا برنامه‌های اجرایی خود برای سال 95 را به این کارگروه ارائه کنند.

وی افزود: در راستای تربیت نیروی متخصص با همکاری فنی وحرفه ای استان آموزش های لازم به متقاضیان داده می‌شود.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به ضرورت رصد بازار کار سایر استان‌ها گفت: با ایجاد کمیته‌ای می توان بازار کار سایر کشورها و استان‌ها را رصد کرد تا بتوان از طریق شناسایی نیازهای بازار کار این استان‌ها نیروی کار به این استان‌ها اعزام کرد.

 

۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۳:۵۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید