اخبار

فارغ التحصیلان دانشگاهی مهارت فنی ندارند

فارغ التحصیلان دانشگاهی مهارت فنی ندارند
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان به تعطیلی ۲۵ درصدی واحدهای تولیدی در زنجان اشاره کرد و گفت: متاسفانه فارغ التحصیلان دانشگاهی مهارت لازم برای ورود به بازار کار را ندارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان حجت‌الاسلام علی خاتمی ظهر دوشنبه در دیدار نمایندگان جامعه کار گری استان در محل دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان، با اشاره به اینکه شعار امسال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» است اظهار کرد: باید مردم و صاحبان صنایع و هم کارگران دست‌به‌دست هم دهند تا به راین شعار جامه عمل بپوشانند.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه زنجان بابیان اینکه دانشجویان و دانش آموزان در کنار تحصیل و علم باید مهارت را هم مدنظر قرار دهند تأکید کرد: جوانان باید از اول تحصیل فکر کارآفرینی را در ذهن خود ایجاد کرده و رشته موردنیاز مربوط به جامعه خود را انتخاب کنند.

خاتمی با اشاره به اینکه در بحث اشتغال باید یک روان‌سازی خوب ایجاد شود تصریح کرد: این روش باید هم برای سرمایه‌گذار اقتصادی باشد و هم برای کارگر و کارمند آسایش و رفاه ایجاد کند و تشکیلات این اداره باید یک انسجام خوب داشته باشند.

خاتمی با اشاره به اینکه بهترین راه‌ حل مشکلات، تعاون است تأکید کرد: با هم افزایی نیروها و کار کردن همه با هم می‌توانیم این مشکل را به حداقل برسانیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه زنجان گفت: ظرفیت بخش تعاون در اقتصاد کشور مغفول مانده و باید این مهم تقویت شود و به جایگاه واقعی خود برسد.

خاتمی به تعطیلی ۲۵ درصدی واحدهای تولیدی در زنجان اشاره کرد و افزود: متأسفانه فارغ‌التحصیلان دانشگاهی مهارت لازم برای ورود به بازار کار را ندارند و باید دستگاه‌های ذی‌ربط بر امر آموزش توجه کنند.

 

۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۲:۰۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید