اخبار

راه‌اندازی ۳ کاریابی بین‌المللی در استان زنجان

راه‌اندازی ۳ کاریابی بین‌المللی در استان زنجان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه تاکنون کاریابی بین‌المللی در استان وجود نداشت، گفت: سه کاریابی بین‌المللی در حال حاضر در زنجان راه‌اندازی شده است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان احمد غریوی در دیدار با نماینده ولی فقیه در زنجان با اشاره به اینکه کشورهای هدف همانند عراق، افغانستان، ترکیه، پاکستان و اربیل عراق به منظور معرفی به متقاضیان کار شناسایی شده و مجوزهای لازم نیز صادر شده است، اظهار داشت: ساماندهی نیروی کار در سطح استان طبق سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب در دستور کار قرار دارد.

وی به تشدید بازرسی‌ها از واحدهای تولیدی و صنعتی استان اشاره کرد و افزود: سال گذشته بیش از 5 هزار بازرسی از واحدهای تولیدی انجام شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با تاکید بر اینکه تعداد حوادث ناشی از کار نسبت به سالهای گذشته در زنجان کاهش یافته است، ابراز کرد: وقوع حوادث ناشی از کار تحت تاثیر آسیب ناشی از کار قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه سال گذشته 2 هزار فرصت شغلی از طریق کاریابی‌های غیردولتی فعال در سطح استان شناسایی شده است، تصریح کرد: عدم تمایل به جذب نیروی کار مورد نیاز واحدهای تولیدی از طریق کاریابی‌ها یکی از مشکل اساسی موجود در سطح استان است.

غریوی خاطرنشان کرد: فرهنگ‌سازی لازم برای جذب نیروی کار توسط واحدهای تولیدی از طریق کاریابی‌ها در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه تعداد دفاتر کاریابی فعال در استان زنجان را از 13 مرکز به 20 مرکز ارتقا داده‌ایم، بیان کرد: این امر به منظور ایجاد رقابت و تسهیل در دسترسی آسان به مراکز کاریابی انجام شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به ایجاد مراکز مشاوره کار‌آفرینی در استان اشاره کرد و یادآور شد: 7 مرکز مشاوره کار‌آفرینی در زنجان راه‌اندازی شده است.

 

۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۲:۱۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید