اخبار

اغلب تعاونی‌های زنجان در بخش کشاورزی فعالیت می‌کنند

اغلب تعاونی‌های زنجان در بخش کشاورزی فعالیت می‌کنند
معاون امور تعاون، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: اغلب تعاونی‌های زنجان در بخش کشاورزی فعالیت می‌کنند.

 

 

 

حمید دنیایی اظهار کرد: اداره کل تعاون استان زنجان به منظور جاسازی فرهنگ تعاون در استان اقدامات متعددی را انجام می‌دهد.

وی با اشاره به اطلاع‌رسانیهای صورت گرفته در زمینه نقش تعاون در اقتصاد مقاومتی بیان کرد: بر اساس برنامه پنجم توسعه باید سهم تعاون در اقتصاد کشور 25 درصد باشد، اما هنوز این سهم محقق نشده است.

معاون امور تعاون، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه مشارکت بیشتر مردم در تعاونی‌ها نیازمند فرهنگ‌سازی هرچه بهتر است، گفت: در این راستا کمیته راهبردی تعاون تشکیل شده است.

وی با اشاره به اینکه در همین راستا برنامه‌های عملیاتی برای تحقق هفت راهبرد اساسی تعاون تشکیل شده است، اضافه کرد: تبیین و شناسایی مشکلات و موانع بخش تعاون استان و ارائه راهکارهای لازم و استفاده عملیاتی از ایده‌ها، نقطه نظرات و تجربیات علاقه‌مندان، صاحب‌نظران و حامیان بخش تعاون از اهداف تشکیل این کمیته است.

معاون امور تعاون، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان شناسایی و بهره‌برداری از امکانات دستگاه‌های اجرایی در ترویج فرهنگ تعاون را از دیگر اهداف تشکیل کمیته راهبردی تعاون اعلام کرد و گفت: همفکری و تعامل در سیاست‌گذاری‌های اجرایی حوزه تعاون نیز از دیگر اهداف تشکیل این کمیته است.

دنیایی در ادامه با اشاره به پالایش تعاونی‌های استان افزود: در این راستا با پالایش صورت گرفته از بیش از 4 هزار تعاونی موجود 2 هزار و 700 تعاونی فعال شناسایی شد.

وی با اشاره به اینکه از همین تعداد تعاونی فعال نیز تنها 2 هزار و 54 تعاونی شناسایی شده است، تصریح کرد: تعاونی‌های استان در بخش‌های مختلف فعال است.

معاون امور تعاون، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: 35 درصد از تعاونی‌های استان در بخش کشاورزی، 20 درصد در بخش خدمات و 19 درصد در بخش صنعتی فعال است.

دنیایی همچنین تعداد تعاونی‌های فعال استان در بخش مسکن را هفت درصد اعلام کرد و افزود: در بخش معدنی 1.5 درصد، در بخش فرش دستبافت 1.7 دهم درصد، تعاونی‌های چند منظوره 9 درصد، تعاونی‌های تامین نیاز مصرف‌کنندگان سه درصد و تعاونی‌های حمل و نقل نیز یک درصد از تعاونی‌های استان را شامل می‌شود.

 

۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۱:۰۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید