اخبار

جشنواره امتنان در استان زنجان برگزار شد

جشنواره امتنان در استان زنجان برگزار شد
مدیرروابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان گفت: بیست وهفتمین جشنواره امتنان از خانواده معظم شهدای کارگر و نخبگان بسیج کارگری استان،کارگران نمونه و واحد های نمونه با حضور مسئولین استانی برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان مدیرکل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره اینکه این مراسم به مناسبت بزرگداشت هفته کار و کارگر و روز بسیج کارگری برگزار می‌شود، اظهار داشت: ما هفته کارگر را به عنوان بهترین فرصت برای طرح مسائل و مشکلات جامعه کارگری و کارفرمایی استان می‌دانیم

غریوی افزود: در طول هفته کارگر برنامه‌های متنوعی را در مورد بررسی مسائل و مشکلات کار و تولید استان در نظر گرفته بودیم و تصمیمات خوبی نیز در این مورد اتخاذ شده و همه این تلاشها به خاطر ایجاد امنیت و آرامش در استان برای کار و کارگری است.

وی بیان کرد: سالی که مزین شد به سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل این تکلیف را برای هم مجموعه دولت و هم برای مردم و مسئولانی که در مباحث اقتصادی کشور سهیم هستند، ایجاد کرد تا برای تحقق آن تلاش کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه مردم نقش محوری در عمل به اقتصاد مقاومتی دارند، اظهار داشت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری تمامی بخشنامه‌ها، آیین نامه و دستوالعمل‌ها صادر شده و امسال و سالهای آینده باید به سمت اقدام و عمل حرکت کرد.

وی با بیان اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای تحقق سیاستهای اقتصاد  مقاومتی برنامه‌های مختلفی را پیش‌بینی و به ادرات کل ابلاغ کرده است، افزود: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دلیل اینکه مدیریت بخش تعاون را نیز بر عهده دارد برنامه‌های خوبی برای امسال و سالهای آینده در دست اجرا دارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان خاطرنشان کرد: یکی از برنامه‌‌هایی که اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی امسال در نظر دارد مشارکت مردم در فعالیت‌های اقتصادی در قالب شرکت‌های تعاونی توسعه و عمران شهرستان و شرکت‌های سهامی عام  میباشد که در  این زمینه قوانین و مقررات نیز وجود دارد و آیین نامه‌ها نیز ابلاغ شده است.

غریوی با بیان اینکه امسال برای توسعه شرکت‌های سهامی عام نیز برنامه‌های خوبی پیش‌بینی شده است، ابراز کرد: در حوزه‌های فرهنگ کار و اشتغال با همکاری دستگاه‌های اجرایی برنامه‌های مختلفی پیش‌بینی شده است.

در ادامه  مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان گفت: متاسفانه مفهوم اقتصاد مقاومتی هنوز به درستی برای عده ای درک نشده است تا ضرورت تحقق آن در اقتصاد کشور را دریابند.

حجت الاسلام علی متین افزود: مبنای اقتصاد مقاومتی برخلاف اقتصاد ریاضتی بر فقر و نداری نیست بلکه اقتصاد مقاومتی مبنایش بر دارایی است و هدف آن این است که کشور در اثر تکانه های اقتصادی آسیب پذیر نباشد.
وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی یک الگوی علمی است و به معنای دور خود خط کشیدن نیست، اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی درون زا و برون گراست و بر توانایی ها و تولیدات دخلی کشور تکیه دارد.
حجت الاسلام متین با بیان اینکه مفهوم اقتصاد مقاومتی جزو مظلوم ترین واژه ها در ادبیات اقتصادی است، افزود: از سال 89، که اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب طرح شد، هنوز مفهوم آن در نزد عده ای به درستی درک و فهم نشده است.
وی به پیشرفت کشور در صنایع موشکی و هسته ای و نانو اشاره و تاکید کرد: طبق تجربه در هر حوزه ای در کشور مطابق توصیه ها و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب عمل شده است، شاهد توسعه و پیشرفت شدیم و قطع یقین در حوزه اقتصاد نیز اگر چنین شود اقتصاد بیمار کشور برای همیشه درمان می شود.
حجت الاسلام متین بر ضرورت تولید و تامین کالاهای اساسی در داخل کشور تاکید کرد و افزود: دشمن در جنگ تمار عیار اقتصادی با ایران است و اگر کالاهای اساسی مورد نیاز کشور را خودمان تولید کنیم، در فشارهای اقتصادی دچار آسیب و ضربه نمی شویم.

 

۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۱:۰۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید