اخبار

نرخ اشتغال در بخش خدمات در زنجان از میانگین کشوری پایین‌تر است

نرخ اشتغال در بخش خدمات در زنجان از میانگین کشوری پایین‌تر است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: نرخ اشتغال در بخش خدمات در زنجان از میانگین کشوری حدود یازده درصد پایین‌تر است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان  زنجان، احمد غریوی در جلسه شورای هماهنگی ادارات تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان زنجان ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن روز کارگر اظهار کرد: خوشبختانه با تلاش مدیران، استان در زمینه اشتغال جایگاه خوبی دارد.

وی با اشاره به اینکه در استان زنجان هماهنگی خوبی بین دستگاه‌های تابعه وجود دارد، تصریح کرد: سال قبل چندین جلسه برگزار شد که نتیجه آن تصویب 64 مصوبه بود که نزدیک به 92درصد جلسات شورای هماهنگی اجراشده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه جمعیت استان زنجان یک میلیون و 62 هزار نفر است، اضافه کرد: از این میزان 66 درصد شهری و 34 درصد روستایی است.

وی تعداد معادن استان را 228 معدن اعلام کرد و گفت:استان زنجان در بخش معدن رتبه 12 کشوری و در بخش صنعت رتبه 14 کشور را دارد.

غریوی با بیان اینکه نرخ مشارکت اقتصادی در استان زنجان 39.9 است، تصریح کرد: همچنین نرخ بیکاری در استان 9.6 است که رتبه استان در این بخش در کشور هشتم است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه سهم اشتغال استان در بخش 31.8 کشاورزی، 31.8 صنعت و 36 درصد در بخش خدمات است، گفت: سال قبل نیز که در زمینه خدمات 12 درصد پایین بود، اقدامات متعددی صورت گرفته و 200 فرصت شغلی احصا شد.

وی با اشاره به اینکه در همین زمینه دستگاه‌هایی که مجوز فرصت خدمات را دارند، اقدامات مربوط را انجام دادند، افزود: در همین راستا تعداد کاریابی‌ها از 13 به 20 مورد افزایش یافته است.

غریوی با بیان اینکه سه کاریابی بین‌المللی در استان زنجان فعال است، اضافه کرد: باید در این راستا و استفاده از نیروهای موجود در کشور، باید آموزش داده شده و به کشورهای هدف ارسال شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در ادامه با ارائه گزارشی از فعالیت‌های تعاونی‌های استان زنجان اظهار کرد: تعداد کل تعاونی‌های استان 3 هزار و 925 مورد است که از اینها 2 هزار و 700 مورد فعال است.

غریوی با اشاره به برگزاری انتخابات اتاق تعاون بیان کرد: اعضای هیئت مدیره اتاق تعاون تشکیل شده و فعالیت دارند.

غریوی همچنین گزارشی از وضعیت فعالیت ادارات تابعه وزارت تعاون در استان در بخش درمان و حمایت نیز ارائه کرد و گفت: تامین اجتماعی، کمیته امداد، بهزیستی، صندوق حمایت از کشاورزان، اداره کل آموزش فنی‌وحرفه‌ای استان زنجان، اداره کل سلامت استان زنجان نیز طی سنوات گذشته اقدامات متعددی توسط دستگاه‌‌های اجرایی صورت گرفته است.

 

۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۹:۴۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید