اخبار

تسهیلات مشاغل خانگی به صورت کامل به متقاضیان پرداخت نشده است

تسهیلات مشاغل خانگی به صورت کامل به متقاضیان پرداخت نشده است
معاون اشتغال اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به پرداخت کمتر از 50 درصد تسهیلات مشاغل خانگی در زنجان گفت: پیگیری‌های لازم برای باقی مانده تسهیلات در سال جاری انجام می‌شود.

 

محمدرضا یوسفی اظهار کرد: سال قبل به منظور ایجاد و حمایت از اشتغال در حوزه مشاغل خانگی، 63 میلیارد ریال اعتبارات قرض‌الحسنه به استان زنجان اعتبار اختصاص یافت.

وی با اشاره به اینکه اعتبار اختصاص یافته از محل تسهیلات قرض‌الحسنه بود، گفت: بانک‌های تجارت و صادرات دو بانک عامل در پرداخت این تسهیلات بودند.

معاون اشتغال اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه قرار بود، این تسهیلات با سود چهار درصد به متقاضیان پرداخت شود، تصریح کرد: میزان تسهیلات در نظر گرفته شده برای هر متقاضی از 50 میلیون ریال تا 150 میلیون ریال بود.

یوسفی با بیان اینکه طبق هماهنگی سهم بانک صادرات از اعتبار در نظر گرفته شده 33 میلیارد ریال بود، اضافه کرد: سال قبل با معرفی متقاضیان به این بانک تنها 30 طرح با اعتبار یک میلیارد و 500 میلیون ریال موفق به دریافت تسهیلات شدند.

وی همچنین سهم بانک تجارت از تسهیلات اختصاص یافته به استان را 30 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: 109 نفر از متقاضیان مراجعه کننده به این بانک موفق به دریافت تسهیلات شدند، که مبلغ اعتبار پرداختی از سوی این بانک 7 میلیارد و 450 میلیون ریال بود.

معاون اشتغال اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان دستگاه‌های همکار در پرداخت تسهیلات در این بخش را شامل اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، سازمان صنعت، معدن و تجارت، صندوق کارآفرینی امید، جهاد کشاورزی، اداره‌کل فنی‌ و حرفه‌ای و اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان اعلام کرد و افزود: هدف از پرداخت این تسهیلات فرهنگ‌سازی امر اشتغال در جامعه به ویژه نسل جوان بود که در این زمینه از همکاری دستگاه‌های مختلف در بخش‌های متعدد بهره گرفته شد.

وی با تأکید بر اینکه سال قبل همه میزان تسهیلات اختصاص یافته به متقاضیان پرداخت نشد، گفت: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در سال جاری نیز پیگیر پرداخت ما بقی تسهیلات به متقاضیان است.

معاون اشتغال اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در پایان تشریح کرد: متقاضیان معرفی شده باید دارای مجوز مشاغل خانگی بوده و وضعیت طرح‌ اجرایی آنها در سامانه مشاغل خانگی ثبت شده و به روز شده باشد تا بتوانند از این تسهیلات استفاده کنند.

 

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۳:۴۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید