اخبار

صرفه‎جویی قابل توجه درمنابع صندوق بیمه بیکاری استان زنجان با پالایش مستمری‌بگیران بیمه بیکاری

صرفه‎جویی قابل توجه  درمنابع صندوق بیمه بیکاری استان زنجان با پالایش مستمری‌بگیران بیمه بیکاری
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از صرفه‎جویی قابل توجهی در منابع صندوق بیمه بیکاری استان زنجان، با پالایش مستمری‌بگیران بیمه بیکاری خبر داد.

احمد غریوی امروز با اشاره به وضعیت اشتغال استان زنجان اظهار کرد: نرخ بیکاری در استان زنجان طی سال گذشته نسبت به سال 93 کاهش یافته است.

وی رتبه استان زنجان در بخش اشتغال را از نظر کمترین نرخ بیکاری در رتبه هشتم کشوری اعلام کرده و اضافه کرد: تعداد بیکاران استان زنجان 38 هزار نفر است.

غریوی با بیان اینکه در راستای ارائه خدمات بهتر به بیکاران و حل مشکل بیکاری طی سال قبل تعداد مراکز کاریابی استان به 20 مورد افزایش یافت، تصریح کرد: سه باب از کاریابی‌های استان بین‌المللی است که مجوز فعالیت آنها در سال گذشته صادر شده است.

وی تعداد افراد مشمول بیمه بیکاری را 3 هزار و 600 نفر اعلام کرد و گفت: در نتیجه بازرسی‌های مشترک صورت گرفته تعدادی از افراد که واجد شرایط نبودند، از لیست دریافت بیمه بیکاری خارج شدند و از همین قبل در منابع بیمه بیکاری رقم قابل توجهی در این بخش در استان زنجان صرفه ‌جویی شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در ادامه با ارائه گزارشی از تشکل‌های کارگری وکارفرمایی فعال در استان زنجان گفت: به موجب بازرسی‌های انجام شده میزان حوادث ناشی از کار در سال گذشته در استان کاهش یافته است.

غریوی در ادامه با تاکید بر استفاده از ظرفیت بخش تعاون در زمینه رفع مشکل بیکاری افزود: در برنامه پنجم توسعه سهم 25 درصدی برای تعاون در بخش اقتصاد تعیین شده است و انتظار می رود در طی برنامه ششم توسعه بخش تعاون با اهتمام تعاونگران و همراهی و حمایتهای دولت جایگاه واقعی خود در اقتصاد را پیدا کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه هنوز این سهم 25 درصدی در کشور و به تبع آن استان محقق نشده است، اضافه کرد: به منظور استفاده بهتر از ظرفیت این بخش کمیته‌های پالایش تعاونی‌ها تشکیل شده و با این کار در تلاش برای کیفی بخشی به امور تعاونی‌ها هستیم.

 

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۹:۱۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید