اخبار

درآمد اقتصادی کشور ار راه اقتصاد تعاونی کمتر از 4 درصد است

درآمد اقتصادی کشور ار راه اقتصاد تعاونی کمتر از 4 درصد است
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در قالب یک برنامه تدوین شده در ابتدا قرار بود که 25 درصد از درآمد اقتصادی کشور از راه اقتصاد تعاونی حاصل شود که امروزه این میزان کمتر از چهار درصد است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان، سید حسن هفده‌تن پیش از ظهر امروز در کارگاه آموزشی تشکل‌های کارگری و کارفرمایی سراسر کشور در زنجان، اظهار کرد: تاثیر برنامه‌های اجرایی دولت اگر در زندگی مردم مشهود نشود، باید به اجرای صحیح این قبیل برنامه‌ها شک کرد.

وی با بیان اینکه زندگی شایسته با رفاه کامل از برنامه‌های هر دولتی برای مردم است، اضافه کرد: امروزه جنگ به راه افتاده اقتصادی دشمن بسیار پیچیده‌تر از جنگ نظامی است.

معاون روابط کار وزارت کار، رفاه و امور اجتماعی تصریح کرد: در جنگ نظامی دشمن در روبه‌رو ایستاده و مردم نیز از وطن خود دفاع می‌کنند، اما در جنگ اقتصادی دشمن با ترفندهای خاص خود تردید و تفرقه‌های بسیاری را در بین مردم ایجاد می‌کند.

هفده تن ادامه داد: کشور از سال 1384 دچار فقر اقتصادی شد که اگر دولت تدبیر و امید بر سر کار نیامده بود، امروز شاهد بسته شدن همه واحدهای صنعتی در کشور بودیم.

وی با اشاره به اینکه در چند سال اخیر 28 شاخص اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و ... وضعیت مطلوبی نداشته است، ابراز کرد: در این چند سال اخیر صندوق بازنشستگی نیز در بحران جدی قرار داشته است.

معاون روابط کار وزارت کار، رفاه و امور اجتماعی گفت: ایثارگری و فداکاری دو رکن اصلی اقتصاد، کارگران و کارفرمایان ارزش‌آفرین بوده‌اند که دولت را در عبور از بحران‌های جاری در کشور یاری کرده است.

هفده تن با تاکید بر اینکه برای دستیابی به یک درصد رشد اقتصادی باید هزینه‌ زیادی صرف شود، بیان کرد: اگر بخواهیم به رشد اقتصادی مطلوبی در کشور برسیم باید رویکرد و نگاه‌ها در همه عرصه‌های کشور تغییر پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه روابط کار کشور با رویکرد جدید مسیر توسعه هموار می‌شود که البته در این حوزه چراهای فراوانی برای پاسخگویی وجود دارد.

معاون روابط کار وزارت کار، رفاه و امور اجتماعی با بیان اینکه در قرآن کریم بیش از 750 مورد تذکر در رابطه با اندیشیدن داده شده است، اظهار کرد: امروزه این سوال مطرح است که چرا با وجود گذشت 37 سال از انقلاب میانگین رشد درآمد کشوری به میانگین رشد درآمد کشورهای توسعه یافته نرسیده است.

هفده تن ادامه داد: در قالب یک برنامه تدوین شده در ابتدا قرار بود که 25 درصد از درآمد اقتصادی کشور از راه اقتصاد تعاونی حاصل شود که امروزه این میزان کمتر از  چهار درصد است.

وی در رابطه با اقتصاد مقاومتی نیز تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی که فلسفه تشکیل آن از زمان آغاز تحریم‌ها شکل گرفت باید اقتصادی انعطاف‌پذیر باشد که در همه شرایط مقاومت خود را حفظ کند.

معاون روابط کار وزارت کار، رفاه و امور اجتماعی با تاکید بر اینکه اگر اقتصاد ارزش آفرین تولید شود، اتفاقات خوبی در کشور رخ می‌دهد، افزود: در زمان دولت قبل کار ارزشمند هدفمندی یارانه‌ها انجام شد که اگر به شکل صحیحی اجرا شده بود، امروزه شاهد تاثیرات خوب آن در اقتصاد و زندگی مردم می‌شد.

هفده‌ تن با اشاره به اینکه تقسیم یارانه‌‌ها به صورت مساوی در بین همه مردم کار اشتباهی بوده است، بیان کرد: دو سوم قدرت خرید مردم در سالیان اخیر کاهش پیدا کرده است که در اثر هزینه‌های تولید بالا در کشور صورت گرفته است.

وی در ادامه سخنان خود ابراز کرد: در حال حاضر 300 هزار پرونده دعاوی در دادسراها وجود دارد که در رابطه با کارگر و کارفرما است که در این مورد تشکل‌های کارگری و کارفرمایی ضعیف عمل کرده‌اند.

معاون روابط کار وزارت کار، رفاه و امور اجتماعی در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر 2 هزار و 800 میلیارد دلار در جهان صرف مخاطرات کار می‌شود که در این مورد جهان دچار فقر مدیریتی شده است.

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۴:۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید