اخبار

تشکل های کارگری و کارفرمایی می‌تواند در توسعه سرمایه انسانی و منابع مادی نقش آفرین باشند

تشکل های کارگری و کارفرمایی می‌تواند در توسعه  سرمایه انسانی و منابع  مادی نقش آفرین باشند
مدیرکل تعاون، کار و رفاه امور اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه تشکل های کارگری و کارفرمایی می‌تواند در توسعه سرمایه انسانی و منابع مادی نقش آفرین باشند گفت: در قانون کار ایران تشکلات کارگری و کارفرمایی در جایگاه ویژه‌ای قرار گرفته‌ است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان  زنجان، احمد غریوی پیش از ظهر امروز در جلسه کارگاه آموزشی تشکل‌های کارگری و کارفرمایی سراسر کشور در زنجان، اظهار کرد: توسعه پایدار در اوایل دهه 1970 میلادی مطرح شده است که برای تاثیر پایداری در هر فعالیتی که نیاز به منابع و جایگزینی سریع یکپارچه آن دارد، استفاده می‌شود.

وی با بیان اینکه توسعه پایدار فرآیندی است که آینده خوب را برای جوامع بشری متصور می‌شود، ابراز کرد: در این توسعه شرایط زندگی و استفاده از منابع بدون آسیب رساندن به یکپارچگی، زیبایی و ثبات نظام‌های حیاتی، نیازهای انسانی را برطرف می‌کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه امور اجتماعی استان زنجان تصریح کرد: توسعه پایدار راه‌حل‌هایی را برای الگوهای فانی ساختاری، اجتماعی و اقتصادی توسعه به جوامع بشری ارائه می‌دهد تا بتواند از بروز مسائلی چون نابودی منابع طبیعی، تحریف سامانه‌های زیستی، آلودگی و تغییرات آب و هوایی، افزایش بی‌رویه جمعیت و بی‌عدالتی جلوگیری کند.

غریوی ادامه داد: توسعه پایدار فرآیندی است که در استفاده از منابع، هدایت سرمایه‌گذاری‌ها را بر اساس نیازهای جامعه را انجام می‌دهد.

وی در رابطه با هدف توسعه پایدار ابراز کرد: هدف این نوع توسعه، رشد و توسعه انسانی و هدف توسعه انسانی پرورش قابلیت‌های انسانی محسوب می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه امور اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه توسعه پایدار به عنوان فرآیند در حال توسعه که لازمه بهبود و پیشرفت است، گفت: این یک موضوع اساسی محسوب شده که در رفع کاستی‌های اجتماعی و فرهنگی جوامع پیشرفته منشاء اثر است.

غریوی خاطرنشان کرد: توسعه پایدار بدون توسعه منابع انسانی پایدار امکان‌پذیر نبوده و بدون شک نهادها و ساختارهای اجتماعی  شکل گرفته و در حال شکل گیری می‌تواند توسعه منابع انسانی منشاء اثر واقع شود.

 وی با تاکید بر اینکه تشکلات کارگری و کارفرمایی می‌تواند به عنوان یکی از پیش‌نیازهای اصلی توسعه سرمایه‌های انسانی محسوب می‌شود، اظهار کرد: این مهم به شرط اینکه خود از انسجام و توانایی‌های لازم برای جهت‌دهی منابع انسانی و مالی برخودار باشد، محقق خواهد شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه امور اجتماعی استان زنجان تصریح کرد: تشکلات کارگری و کارفرمایی در گذر تاریخ فرار و فرودهای فراوانی داشته که در ادوار مختلف در ایران در کشمکش‌های اتفاقات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی آب‌دیده شده است که می‌تواند نقش اساسی و محوری خود را به ظهور برساند.

غریوی ادامه داد: در حال حاضر و پس از پیروزی انقلاب اسلامی این تشکلات دارای تجارب ارزشمندی شده است که به استحکام و انسجام مورد نظر نیز رسیده است.

وی با بیان اینکه تشکلات کارگری و کارفرمایی می‌تواند توسعه منابع انسانی را تحقق‌بخش کند، گفت: در قانون کار ایران تشکلات کارگری و کارفرمایی در جایگاه ویژه‌ای قرار گرفته‌اند که به عنوان شرکای اجتماعی دولت محسوب می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه امور اجتماعی استان زنجان در پایان خاطرنشان کرد: بدون شک توسعه تشکلات کارگری و کارفرمایی و بهبود عملکرد آن می‌تواند در توسعه منابع انسانی نیز تاثیرگذار شود.

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۴:۲۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید