اخبار

نگاه وزارت تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی به همه تشکل‌ها، نگاهی یکسان و حمایت‌گرا

نگاه وزارت تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی به همه تشکل‌ها، نگاهی یکسان و حمایت‌گرا
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی تأکید کرد: نگاه وزارت تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی به همه تشکل‌ها، نگاهی یکسان و حمایت‌گرا است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارو رفاه اجتماعی استان زنجان، سیدحسن هفده‌تن در کارگاه کشوری آموزش بهبود عملکرد تشکل‌های کارگری و کارفرمایی، در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در حال حاضر 12 هزار تشکل کارگری و کارفرمایی در کشور داریم که اکثر این تشکل‌ها فعال‌اند، افزود: با توجه به اینکه امروزه اهمیت تشکل‌های مدنی بر کسی پوشیده نیست، به همین خاطر همه دولت‌ها در تلاش بوده‌اند تا به رشد تشکل‌ها کمک کنند.

 

وی با بیان اینکه یکی از مزیت‌های نیروی کار خلاق، فرهیخته و کارآفرین این است که قادر است نقش مؤثری در تحقق اقتصاد مقاومتی داشته باشد، تصریح کرد: اگر می‌خواهیم سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را تحقق بخشیده و گامی بلند در راستای رونق اقتصادی کشور برداریم، باید به تقویت تشکل‌های کارگری و کارفرمایی، آن‌هم با نگاهی یکسان و حمایت‌گرا اهمیت دهیم.

 

این مسئول با یادآوری اینکه نقش تشکل‌ها در اقتصاد مقاومتی، محوری‌ترین نقش را دارد، اظهار کرد: اگر خواهان تقویت تشکل‌های کارگری و کارفرمایی هستیم باید تشکل‌های کوچک عربالگری شده و به انجمن‌های صنفی، کانون‌های استانی و ملی تبدیل شوند، در این صورت می‌توان شاهد ایجاد تشکل‌های قدرتمند و تخصصی در کشور بود.

 

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی به معنای استفاده از همه ظرفیت‌های جامعه از جمله تخصص و تحصیلات است، خاطرنشان کرد: تقویت تشکل‌های کارگری و کارفرمایی اگر به صورت صحیح و در مسیر درست انجام شود، منجر به رشد اقتصادی شده و علاوه بر اینکه درآمد و قدرت خرید مردم افزایش می‌یابد، کارفرما نیز قادر است از نیروی ماهر استفاده کند.

 

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۸:۳۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید