اخبار

کارفرمایان ملزم به فراهم کردن محیط ایمن برای کارگران

کارفرمایان ملزم به فراهم کردن محیط ایمن برای کارگران
مدیرکل بازرسی کار وزارت تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی تأکید کرد: کارفرمایان ملزم به فراهم کردن محیط ایمن برای کارگران هستند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، محمد اصابتی  در حاشیه کارگاه کشوری آموزش بهبود عملکرد تشکل‌های کارگری و کارفرمایی، در جمع خبرنگاران با تأکید بر اینکه آموزش به همراه فراهم کردن محیط ایمن و نظارت، سه شرط اصلی در حوزه کار محسوب می‌شود، افزود: کارفرمایان باید این سه شرط را در اولویت قرار داده و نسبت به رعایت آن اهتمام جدی داشته باشند.

 

وی با بیان اینکه توجه به این سه مؤلفه و رعایت آن باعث کاهش بروز حوادث در حوزه کار می‌شود، تصریح کرد: در حال حاضر دو میلیون و 500 هزار کارگاه فعال در کشور وجود دارد که در بحث نظارت، سال گذشته توانستیم 430 هزار کارگاه را مورد بازرسی قرار دهیم که در این بازرسی‌ها سعی شده است تا کارگاه‌ها بر اساس نوع کار و ظرفیتی که دارند، در اولویت بازدیدها قرار گیرد.

 

این مسئول با یادآوری اینکه بیشترین حوادث حوزه کار مربوط به فعالیت‌های ساختمانی بوده و این روند در سال 92 افزایش قابل توجهی داشته است، اظهار کرد: خوشبختانه در بحث حوادث منجر به فوت، سال گذشته شاهد کاهش 20 درصدی این حوادث نسبت به سال 93 بودیم. همچنین آمارها حاکی از آن است که در سال گذشته بیش از 11 هزار حادثه در محیط‌های کاری رخ داده است.

 

مدیرکل بازرسی کار وزارت تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی با تأکید بر اینکه با قراردادهای سفید به شدت برخورد خواهد شد، خاطرنشان کرد: امضای قرارداد سفید از سوی کارگران را که با اجبار برخی کارفرمایان صورت می‌گیرد، به هیچ برنمی‌تابیم، لذا انتظار داریم کارگرانی که محکوم به امضای قرارداد سفید شده‌اند نیز با مراجعه به ادارات کار در شهرستان‌ها، این موضوع را پیگیری کنند.۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۸:۳۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید