اخبار

لزوم استفاده از ظرفیت تشکل‌های کار‌گری و کار‌فرمایی برای ارتقای ایمنی در محیط کار

لزوم استفاده از ظرفیت تشکل‌های کار‌گری و کار‌فرمایی برای ارتقای ایمنی در محیط کار
رئیس مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار وزارت تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی بر لزوم استفاده از ظرفیت تشکل‌های کار‌گری و کار‌فرمایی برای ارتقای ایمنی در محیط کار تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان ، علی مظفری امروز در حاشیه کارگاه کشوری آموزش بهبود عملکرد تشکل‌های کارگری و کارفرمایی، در جمع خبرنگاران با بیان اینکه خوشبختانه کار‌گاه‌های آموزشی برای ارتقای ایمنی و سلامت کار‌گران برگزار می‌شود، افزود: اعتقاد ما بر این است که نیروی کار در معرض خطر بوده و باید ایمنی در محیط کار برای این نیرو فراهم شود.

 

وی با اشاره به اینکه این نیروی کار در بهره‌وری کار، توسعه پایدار و در اقتصاد مقاومتی می‌تواند تاثیرگذار باشد، تصریح کرد: آمارهای جهانی حاکی از آن است که بیش از ۴ درصد تولید ناخالص‌ ملی در دنیا صرف هزینه‌های بیماری و حوادث ناشی از کار می‌شود، لذا در همین راستا دولت یازدهم رویکردهای جدیدی را در حوزه کار اتخاذ کرده است تا با این رویکردها بتوان گام‌های مؤثری در راستای ارتقای ایمنی و سلامت کار گران برداشت.

 

این مسئول در ادامه از کاهش 21 درصدی حوادث منجر به فوت در محیط کار طی سال گذشته خبر داد و اظهار کرد: بی‌تردید کاهش 21 درصدی حوادث منجر به فوت در محیط کار بیانگر عملکرد مثبت در حوزه روابط کار بوده است که می‌طلبد این روند در سال‌های پیش رو نیز تداوم داشته باشد. همچنین در زمینه حوادث منجر به فوت ناشی از برق‌گرفتگی در محیط کار نیز با کاهش 20 درصدی مواجه بوده‌ایم.

 

رئیس مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار وزارت تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی با یادآوری اینکه فعالیت اعضای شورای حفاظت محیط کار در چارچوب ایمنی و ارتقای سلامت کارگران انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: معاونت روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی به‌عنوان مرجع اصلی در بحث سلامت و ایمنی کار در کار‌گاه‌ها در کشور مطرح بوده و شورای عالی حفاظت فنی نیز با ریاست وزیر و معاونان ذی‌ربط تشکیل می‌شود که این شورا وظیفه تدوین و تعیین مقررا‌ت حوزه ایمنی کار را بر عهده دارند.

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۸:۳۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید