اخبار

برگزاری همایش گسترش ایمنی کار با حضور معاون روابط کار وزیر تعاون کار ورفاه اجتماعی

برگزاری همایش گسترش ایمنی کار با حضور معاون روابط کار وزیر تعاون کار ورفاه اجتماعی
مدیر روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان گفت:همایش گسترش ایمنی کار با حضور مهندس هفده تن معاون روابط کار وزیر تعاون کار ورفاه اجتماعی و دکتر مظفری رئیس مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان مهندس هفده تن با بیان اینکه از خونی که در محیط کار بی گناه ریخته شود باید به عنوان ثارالله یاد شود گفت:باید آموزشها را افزایش داد و کارفرماها را هم در مقابل ایمنی کار توجیه کرد و آموزش داد.

وی تصریح کرد نرخ بازگشت سرمایه در بخش صنعت 20 درصد و کشاورزی 8 تا 12 درصد و در بخش خدمات 70 درصد ودر بحث ایمنی و آموزشهای پیشگیری و پیش بینی و لوازم حفاظت فردی بیش از 350 برابر است و این بخش هر چقدر با صبر و حوصله و نگاه بلند دیده شود یک نوع سرمایه گذاری برای آینده است.

در ادامه دکتر مظفری رئیس مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار گفت:هسته اصلی ایمنی در کارگاه را تشکلات تشکیل می دهندو تشکلات قبل از هر ارگان و کارفرما به محیط می رسند و استرس ها و شرایط محیط کار را بخوبی می دانند ومی شناسند.

مظفری با بیان اینکه 29 درصد حوادثی که منجربه فوت می شود در کارگاههایی که تشکلات ایمنی فعالی دارند پایین است و اگر کارگری را به درستی آموزش دهیم از کارگری که بدون آموزش کار میکند ایمنی بیشتری دارد.

وی در پایان گفت :بیش از 300هزار مهندس ناظر در سطح کشور وجود دارد و باید تمام این مهندسان با موضوع ایمنی کار آشنا شوند.   

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۸:۵۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید