اخبار

تشکل‌های کارگری از ورود به عرصه‌های سیاسی خودداری کنند

تشکل‌های کارگری از ورود به عرصه‌های سیاسی خودداری کنند
رئیس کانون‌عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایران گفت: تشکل‌های کارگری باید از ورود به عرصه‌های سیاسی در کشور خودداری کنند، چون ورود به عرصه سیاست یک سم و آفت بزرگی برای تشکل‌ها است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان، غلامرضا عباسی شامگاه یکشنبه در کارگاه آموزشی بهبود عملکرد تشکل‌های کارگری و کارفرمایی سراسر کشور در زنجان، اظهار کرد: در کشورهای توسعه یافته تصمیم‌سازی‌های تشکل‌های کارگری تاثیر دارد که در ایران نیز باید به این مهم توجه شود

وی با بیان اینکه امروز 12 هزار تشکل کارگری و کارفرمایی در کشور وجود دارد، اضافه کرد: این نکته که تشکل‌های کارگری و کارفرمایی باید از لحاظ کمی و کیفی ارتقا پیدا کرده و توانمند شوند جزء اولویت‌هاست.

رئیس کانون‌عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایران تصریح کرد: با اصلاح فصل ششم قانون کار در کشور، عدالت ایجاد شده است که حضور تشکل‌های کارگری در این بند قانونی الزامی می‌باشد.

عباسی ادامه داد: یکی از نیازهای جامعه امروزی در حال حاضر ارتقای سطح آموزشی در کشور است.

وی با اشاره به اینکه بیشترین مشکلات کارگران در جامعه مربوط به تامین اجتماعی است، ابراز کرد: در حال حاضر اجازه طرح دعوا و یا اعتراض از سوی نمایندگان کارگری در کشور داده نمی‌شود.

رئیس کانون‌عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایران با تاکید بر اینکه تشکل‌های کارگری یک صنف محسوب می‌شوند نه یک تشکل سیاسی، ابراز کرد: جامعه کارگری در ایران بر روی احیای دوباره شورای عالی تامین اجتماعی در کشور تاکید بسیاری دارد.

عباسی خاطرنشان کرد: این موضوع تعجب برانگیز است که در یک شب صندوق تامین اجتماعی به سازمان ارتقا پیدا می‌کند، اما به درخواست جامعه میلیونی کارگری توجه نمی‌شود.

وی در ادامه با تاکید بر اجرای سند کار شایسته در کشور، بیان کرد: این سند در سال 89 به امضا رسیده است که تا به امروز به آن توجه نشده است.
رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایران تصریح کرد: تشکل‌های کارگری باید از ورود به عرصه‌های سیاسی در کشور به جد خودداری کنند، چون ورود به عرصه سیاست یک سم و آفت بزرگی برای تشکل‌ها است

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۱:۳۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید