اخبار

تأسیس 3 هزار و 500 تشکل در کشور طی 2.5 سال گذشته

تأسیس 3 هزار و 500 تشکل در کشور طی 2.5 سال گذشته
مدیرکل سازمان‌های کارگری و کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: طی2.5 سال گذشته در حدود 3 هزار و 500 تشکل کارگری در کشور تأسیس شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان  زنجان، دلاور نظری  در کارگاه آموزشی بهبود عملکرد تشکل‌های کارگری و کارفرمایی سراسر کشور در زنجان، اظهار کرد: هدف از برگزاری کارگاه آموزشی، تبیین بیشتر برنامه‌های دستاورد محور است.

وی با اشاره به توجه وزیر کار به جلسه کارگاه آموزشی بهبود عملکرد تشکل‌های کارگری و کارفرمایی سراسر کشور اضافه کرد: از نگاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تشکل‌های کارگری و کارفرمایی باید بهترین فرصت و بهره کافی را ببرند.

مدیرکل سازمان‌های کارگری و کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: زمانی که وزیر کار توسعه و رشد تشکل‌های کارگری و کارفرمایی را آرزوی خود می‌داند، در واقع وظیفه سازمان تشکل‌های کارگری و کارفرمایی را در قبال پیشبرد اهداف این امر سنگین کرده است.

نظری ادامه داد: همه اعضای تشکل‌های کارگری و کارفرمایی موظف به حرکت در راستای پیشبرد اهداف سازمان هستند.

وی با اشاره به اینکه تأسیس تشکل حق کارگر و کارفرما است، ابراز کرد: تشکل‌ها باید هرچه بیشتر توسعه پیدا کنند که طی دو و نیم سال گذشته در حدود 3 هزار و 500 تشکل تاسیس شده است.

مدیرکل سازمان‌های کارگری و کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: تا سال 92 در کشور 8 هزار و 10 تشکل به ثبت رسیده بود که این میزان در حال حاضر به 12 هزار تشکل رسیده است.

نظری با تاکید بر اینکه از متولیان این امر باید تقدیر شود، گفت: این مهم فرصتی است تا با توجه به شرایط پیش آمده، تشکل‌ها هرچه بیشتر قدرتمند شوند.

وی افزود: طرحی با عنوان طرح توانمندسازی تشکل‌ها از یک و نیم سال گذشته با همکاری متولیان امر آغاز شده است که یکی از اهداف این کارگاه آموزشی بازگو کردن و تبیین دوباره این طرح است.

مدیرکل سازمان‌های کارگری و کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: در بعضی موارد سوالات و ابهاماتی در رابطه با تخصصی شدن تشکل‌ها مطرح می‌شود که در جواب باید گفت هیچ کدام از تشکل‌ها با یکدیگر تداخلی ندارد.

نظری ادامه داد: تخصصی کردن تشکل‌ها آنها را در رسیدن به جایگاه اصلی خود و قدرتمند کردن آن یاری خواهد کرد.

وی با بیان اینکه این امر قدرت مذاکره تشکل‌های کارگری و کارفرمایی را در مقابل دیگر سازمان‌های دخیل افزایش می‌دهد، اظهار کرد: از نمونه این موارد در مذاکره تشکل‌ها می‌تواند به مذاکره و مباحثه با شورای عالی کار و یا شورای عالی حفاظت اشاره کرد.

مدیرکل سازمان‌های کارگری و کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابراز کرد: هدف کارگاه آموزشی در طی زمان برگزاری خود در دو روز، تبیین اهداف مفصل طرح توانمندسازی تشکل‌ها است.

نظری با تاکید بر اینکه بنیه مالی تشکل‌های کارگری و کارفرمایی باید تقویت شود، بیان کرد: زمانی قدرت مذاکره و کارایی تشکل‌ها افزایش پیدا خواهد کرد که بنیه مالی آن نیز قوی شود.

وی با اشاره به اینکه برای تشکل‌ها در ادارات کار باید منابع جدید مالی تعریف شود، اظهار کرد: این تشکل‌ها نباید وابسته به دولت و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باشند چرا که بودجه وزارت برای تشکل‌های کارگری و کارفرمایی بسیار ناچیز است.

مدیرکل سازمان‌های کارگری و کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان خاطرنشان کرد: در طرح خود بازرسی به تشکل‌ها بها داده شده است تا ظرفیت خود را در این موضوع نشان دهند و یا در بحث بیمه بیکاری نیز ثبت‌نام افراد متقاضی بیمه بیکاری از طریق تشکل کاریابی صورت خواهد گرفت.

 

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۹:۲۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید