اخبار

فعالیت 137 تشکل کارگری در استان زنجان

فعالیت 137 تشکل کارگری در استان زنجان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از فعالیت 137 تشکل کارگری در این استان خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان  زنجان، احمد غریوی دیشب در شورای هماهنگی ادارات تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان که با حضور معاون پارلمانی ،حقوقی وامور استانهای وزارت تعاون کارورفاه اجتماعی برگزار شد، ضمن ارائه گزارشی از وضعیت استان زنجان اظهار کرد: جمعیت استان زنجان یک میلیون و 672 هزار نفر در قالب هشت شهرستان است.

وی با اشاره به وجود 228 معدن در استان زنجان گفت: در حال حاضر یک‌هزار و 201 واحد صنعتی فعال با اشتغالزایی 36 هزار و 91 نفر در زنجان فعال است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان نرخ بیکاری در استان زنجان را 9.6 درصد اعلام کرد و گفت: در زمینه کاهش بیکاری استان زنجان رتبه هشتم کشوری را دارد.

غریوی سهم اشتغال در بخش کشاورزی را 31.8، بخش صنعت 31.8 و در بخش خدمات 36 درصد است، اضافه کرد: سهم خدمات در استان 10 درصد پایین‌تر از متوسط کشوری است.

وی همچنین گزارشی از تعاونی‌های فعال در استان ارائه کرد و گفت: تعداد تعاونی‌های استان 2 هزار مورد است که در بخش‌های مختلف فعالیت دارند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان همچنین از فعالیت 32 اتحادیه در استان خبر داد و تصریح کرد: تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری در زنجان 3 هزار و 600 نفر است که طبق پالایش صورت گرفته در این بخش 10 میلیارد تومان در منابع این بخش صرفه‌جویی شده است.

غریوی در ادامه از فعالیت 137 تشکل کارگری خبر داد و گفت: سال قبل 6 هزار و 384 بازرسی از واحدها در این بخش به عمل آمده است.

وی همچنین از راه‌اندازی سامانه سامانه پذیرش و بررسی و تایید مشاغل سخت و زیان‌آور خبر داد و گفت: این امر برای سهولت در راستای شناسایی مشاغل سخت و زیان‌آور و جلوگیری از سهم زیاد درخواست‌ها در این بخش راه‌اندازی شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در ادامه گزارشی از فعالیت‌های ادارات تابعه وزارت تعاون در استان زنجان ارائه کرد و گفت: در حال حاضر 81 خانه بهداشت در استان زنان فعال است.

وی تعداد افراد تحت پوشش تامین اجتماعی زنجان را 570 هزار نفر اعلام کرد و گفت: تعداد مراکز تامین اجتماعی هفت مرکز، دو بیمارستان سه درمانگاه عمومی است.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان ادامه داد: همچنین بیمه شدگان زیر پوشش بیمه سلامت 616 هزار و 699 نفر است.

وی خاطر نشان کرد: خوشبختانه تعامل و همراهی خوبی در بین ادارات تابعه در استان زنجان وجود دارد و همین امر موجب پیشبرد بهتر امور شده است.

 

۴ خرداد ۱۳۹۵ ۰۸:۳۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید