اخبار

افزایش رفاه‌اجتماعی از وظایف دولت است

افزایش رفاه‌اجتماعی از وظایف دولت است
معاون پارلمانی، حقوقی و امور استان‌های وزارت تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی در جلسه شورای هماهنگی ادارات تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان گفت : افزایش رفاه‌اجتماعی از وظایف دولت است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان، جمشید تقی‌زاده شامگاه دیروز در جلسه شورای هماهنگی ادارات تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی در استان که به میزبانی شرکت شیر پگاه زنجان برگزار شد، افزود: به دنبال جنبشی هستیم که صدای کارگران وکارفرمایان در آن شنیده شود. همچنین در خصوص بیمه سلامت نیز باید گفت که در دنیا هیچ دولتی تاکنون این کار عظیم را انجام نداده است و لذا نمی‌توان از آن پشتیبانی نکرد.

 

وی تصریح کرد: برنامه‌های خوبی برای اینکه بیمه سلامت از زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی خارج شود انجام شده است. همچنین طرح امنیت غذایی نیز به خوبی اجرا می‌شود و امیدواریم به نحو شایسته‌ای ادامه یابد.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: بازنگری در آیین‌نامه‌ها و تصویب و اجرای طرح جامع معلولان در مجلس نیز از دیگر فعالیت‌هایی است که مورد توجه قرار گرفته است.

 

وی اظهار کرد: موج عظیمی از موفقیت در فعال‌سازی انرژی نهفته در وزارت تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی انجام گرفته است که قطعاً با فعال‌سازی این انرژی نهفته، شاهد نتایج خوبی خواهیم بود.

 

معاون پارلمانی، حقوقی و امور استان‌های وزارت تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی تصریح کرد: انضباط در کار و ایجاد شغل و نیز توجه به فعالیت‌های شورای هماهنگی استان‌ها و تشکیل شورای مرکزی، از دیگر فعالیت‌های انجام گرفته در این زمینه است که تصمیم داریم جلسات هماهنگی شورای استان‌ها و شورای مرکزی به صورت همزمان برگزار شود تا بتوان از طریق ویدئوکنفرانس هم‌فکری‌های لازم انجام شود.

 

تقی‌زاده یادآور شد: در راستای انجام فعالیت‌ها، کمیته طرح‌ها و لوایح شکل گرفته است که پس از این مصوبات ارایه شده از طریق این کمیته انجام خواهد گرفت. همچنین افزایش رفاه‌اجتماعی از وظایف وزارت تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی است.

 

وی تاکید کرد: کاهش تصدی‌گری دولت و بازنگری بر قانون بیمه‌ها همچون بیمه بیکاری و برنامه‌ریزی برای صندوق بازنشستگی نیز از دیگر فعالیت‌های این وزارتخانه است.

 

۴ خرداد ۱۳۹۵ ۰۸:۳۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید