اخبار

جوانان با تغییر رویکرد و نگاه به دنبال ایجاد کارآفرینی واشتغال برای خود باشند

جوانان با تغییر رویکرد و نگاه به دنبال ایجاد کارآفرینی واشتغال برای خود باشند
استاندار زنجان با تأکید بر اینکه مقررات و رویکردها در همه بخش‌ها باید از جوانان آغاز به تغییر کند، افزود: جوانان امروز باید با تغییر رویکرد و نگاه به دنبال ایجاد اشتغال و فعالیت برای خود باشند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان جمشید انصاری در نشست با جوانان منتخب استان زنجان در محل استانداری، اظهار کرد: دوره جوانی اقتضائات خاص خود را دارد و نگاه کشور به جوانان نیز باید به عنوان یک سرمایه در آینده باشد.

وی ابراز کرد: در کشور پول چاپ نمی‌شود، بلکه درآمد کشور از طریق مالیات و همچنین فروش منابع خدادادی چون نفت و گاز تامین می‌شود.

انصاری با بیان اینکه دولت برای انجام هر کاری نیاز به تامین بودجه و منابع مالی دارد، اظهار کرد: منابع تامین مالی امورات در کشور مشخص است و خارج از آن نمی‌توان کاری انجام داد.

استاندار زنجان ابراز کرد: در حال حاضر در کشور 27 میلیون نفر نیروی کار داریم که از این میزان تنها 10 درصد می‌توانند وارد کارهای دولتی شده و 90 درصد دیگر باید در کارهای غیردولتی مشغول فعالیت باشند.

انصاری ادامه دارد: دولت در هر سال می‌‌تواند 10 نفر در بخش‌های دولتی استخدام کند که در حال حاضر با توجه به جمعیت چهار میلیون و 600 هزار نفری در حال تحصیل در کارشناسی و همچنین 2 میلیون نفری در کارشناسی ارشد، دولت توان استخدام همه افراد در ادارات دولتی را ندارد.

وی با تأکید بر اینکه مقررات و رویکردها در همه بخش‌ها باید از جوانان آغاز به تغییر کند، افزود: جوانان امروز باید با تغییر رویکرد و نگاه به دنبال ایجاد اشتغال و فعالیت برای خود باشند.

استاندار زنجان در رابطه با اقتصاد نیز اظهار کرد: دنیای اقتصاد امروز دنیای عرضه و تقاضا است و نباید به دنبال این موضوع بود که محصولات تولیدی برای کدام منطقه از کشور است بلکه باید به عنوان مثال از صنعتگر اصفهانی که محصول زنجان را به توریست شیرازی به فروش می‌رساند، تقدیر نیز کرد.

استاندار زنجان ابراز کرد: معضل امروز کشور ما معضل بیکاری است که در همین راستا در حال حاضر نرخ اشتغال در کشور ایران 40 درصد است.

انصاری با بیان اینکه این موضوع یعنی 40 درصد از جمعیت 66 میلیون نفری کار در ایران مشغول به فعالیت هستند، تصریح کرد: همه این 66 میلیون نفر نیروی کار در ایران جوینده کار نیستند.

وی با تأکید بر اینکه در کشور باید 26 میلیون نفر ایجاد اشغال کرد، گفت: نرخ بیکاری کشور امروز 11.2 دهم درصد است و به این معنی است که باید برای 2 میلیون و 900 هزار نفر شغل ایجاد کرد.

استاندار زنجان در پایان خاطرنشان کرد: نرخ بیکاری زمانی کاهش پیدا خواهد کرد که بتوان سالانه بیش از 700 هزار فرصت شغلی در کشور ایجاد کرد.

 

۱۹ خرداد ۱۳۹۵ ۱۴:۰۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید