اخبار

کانون کارآفرینی استان بر اساس دستورالعمل مصوبه شورای عالی اشتغال تشکیل میگردد

کانون کارآفرینی استان بر اساس دستورالعمل مصوبه شورای عالی اشتغال تشکیل میگردد
مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان گفت: کانون کارآفرینی استان بر اساس دستورالعمل مصوبه شورای عالی اشتغال تشکیل میگردد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان محمدرضا یوسفی در جلسه کانون کارآفرینی استان ضمن ارائه دستورالعمل کانونهای کارآفرینی گفت:کارآفرینی ،فعالیت مخاطره پذیری است که هسته اصلی آن نوآوری در مدیریت کسب و کار،خدمت،فرآیند و محصول بوده و نتیجه آن دستیابی به ارزش افزوده بالا،رقابت پذیری ،تحصیل ثروت و ایجاد اشتغال مولد است.

وی اهداف کانون را افزایش توان مدریتی استان در کمک به شناسایی موانع توسعه کارآفرینی جهت دستیابی به راهکارهای رفع این موانع،هم افزایی و مشارکت حداکثری کارآفرینان در تصمیم سازی مدیران ارشد استان در زمینه توسعه کارآفرینی،ایجاد زمینه و بستر مناسب جهت گسترش و ترمیج انواع کارآفرینی (اقتصادی،اجتماعی و غیره) و نهادینه سازی فرهنگ آن در استان عنوان کرد.

یوسفی تصریح کرد:شناسایی ،طرح و بررسی موانع کارآفرینی در استان در مراحل مختلف از خلق ایده،ایجاد کسب و کار،رشد،تثبیت و خروج از کسب و کار و ارائه راهکارهای عملیاتی بهبود وضعیت،شناسایی عوامل مؤثر در توسعه کارآفرینی استان،ارتباط مؤثر با سازمانها و نهادهای مرتبط در استان از جمله دانشگاهها،مراکز رشد و مؤسسات پژوهشی،شناسایی و مستند سازی تجربیات کارآفرینان استان و برقراری ساز و کارهای مناسب جهت تعامل مستمر با آنها تعدادی از وظایف و فعالیتهای کانون میباشد.

در ادامه مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان به توضیح ارکان کانون،هیأت امنا ،ترکیب و وظایف هیأت امنا ،دبیرخانه هیأت امنا ،اعضای کانون،دبیر خانه کانون و شورای مرکزی موقت کانون ها وسایر وظایف و اختیارات کانون پرداخت.

 

 

۲۵ خرداد ۱۳۹۵ ۰۷:۵۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید