اخبار

برگزاری جلسه شیوه های حکمرانی اسلامی مطابق سیره مولا علی (ع)

برگزاری جلسه شیوه های حکمرانی اسلامی مطابق سیره مولا علی (ع)
جلسه شیوه های حکمرانی اسلامی مطابق سیره مولا علی (ع) و برگرفته از کتاب نهج البلاغه با حضور آیت ا... خاتمی امام جمعه زنجان و مدیران کل دستگاههای اجرایی استان در محل بنیاد علمی نخبگان برگزار گردید.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با اشاره به دوران حکومت حضرت علی (ع) و تشریح نامه حضرت علی (ع) به مالک اشتر به عنوان استاندار یا والی او گفت :در انتخاب کارکنان و گزینش آنها بهترین آنها در کارهای خیر خود را باید برگزید و کارمند یا مستخدم باید صاحب تجربه و با حیا و از افراد خانواده دار انتخاب و در اسلام مقدم به دیگران باشد.

 آیت ا... خاتمی امام جمعه  زنجان  مدیران و کارگزاران حکومتی را به مطالعه شیوه حکمرانی حضرت علی (ع) دعوت کرده و عمل به این سیره را موجب دوام حکمرانی عادلانه و موجبات رضایت مردم و خدا اعلام کردند.

وی در ادامه مسئولیت را امانت سنگین الهی دانسته و اظهارداشت: هرکس این مسئولیت را قبول می کند وظیفه و مسئولیت سنگین به عهده گرفته ولذا بایستی تمام توان خود را برای پیشبرد امورات جاری داشته باشد و در این راه همیشه تقوای الهی را در پیش بگیرد و به این توجه داشته باشد روزی این مسئولیت و اختیار را از دست خواهد داد و مبادا پشیمانی و ندامت به دنبال داشته باشد.

 

۲۹ خرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۲۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید