اخبار

کارآفرینی بدون نوآوری میسر نمی‌شود

کارآفرینی بدون نوآوری میسر نمی‌شود
مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان، تأکید کرد: اگر خواهان تداوم کارآفرینی و تأثیرگذاری این بخش هستیم، باید به امر نوآوری بها دهیم.

محمدرضا یوسفی با بیان اینکه امروزه مقوله کارآفرینی و نقش آن در حوزه کسب و کار بر کسی پوشیده نیست، افزود: اگر بخواهیم در حوزه کارآفرینی گام‌های مؤثری برداریم، باید به بحث نوآوری در مدیریت کسب و کار بیش از آنچه که تا به امروز بها داده‌ایم اهمیت دهیم که این خود زمینه‌ای برای دست‌یابی به ایجاد اشتغال مولد خواهد بود.

 

وی با اشاره به وظایف کانون کارآفرینی، از بهبود وضعیت، شناسایی عوامل مؤثر در توسعه کارآفرینی استان، ارتباط مؤثر با سازمان‌ها و نهادهای مرتبط در استان از جمله دانشگاه‌ها، مراکز رشد و مؤسسات پژوهشی به‌عنوان مهم‌ترین وظایف این کانون‌ها برشمرد و تصریح کرد: علاوه بر این باید افزایش توان مدیریتی استان در کمک به شناسایی موانع توسعه کارآفرینی برای دست‌یابی به راهکارهای رفع این موانع را نیز به این موارد اضافه کرد.

 

این مسئول با یادآوری اینکه هم‌افزایی و مشارکت حداکثری کارآفرینان در تصمیم‌سازی مدیران ارشد استان در زمینه توسعه کارآفرینی باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد، اظهار کرد: کانون‌های کارآفرینی در استان قادرند با ارایه راهکارهای عملی، نقش خود را در ایجاد اشتغال مولد ایفا کنند، لذا معتقدیم باید زمینه و بستر لازم برای گسترش و ترویج انواع کارآفرینی اقتصادی در استان فراهم شود.

 

مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه امروزه کانون‌های کارآفرینی اقدام به مستندسازی تجربیات کارآفرینان استان می‌کنند، خاطرنشان کرد: ترویج کارآفرینی یکی از ضرورت‌هایی است که امروز نیازمند تحقق آن هستیم؛ چرا که تحقق این موضوع بسیاری از موانع پیش روی اشتغال را خواهد برداشت
۲ تیر ۱۳۹۵ ۱۰:۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید