اخبار

طرح "کاج" تیرماه در واحدهای تولیدی زنجان اجرایی می‌شود

طرح "کاج" تیرماه در واحدهای تولیدی زنجان اجرایی می‌شود
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به تشدید برنامه‌های مبارزه با موادمخدر در واحدهای تولیدی گفت: طرح "کاج" در زمینه پیشگیری از مصرف مواد مخدر تیرماه امسال در واحدهای تولیدی اجرایی می‌شود.

 

احمد غریوی با بیان اینکه طرح ملی پیشگیری از مصرف مواد مخدر در واحدهای تولیدی نیمه دوم تیرماه امسال در استان اجرایی می‌شود اظهار داشت: تعداد دقیق واحدهای تولیدی واجد شرایط قابل قبول برای طرح مذکور در حال احصا است.

وی با تاکید بر اینکه طرح پیشگیری از مصرف مواد مخدر در واحدهای تولیدی که در حدود 50 تا 500 کارگر دارند اجرایی می‌شود ابراز کرد: مکاتبات با ادارات و دستگاه‌های مرتبط برای معرفی محیط‌های کاری مورد هدف انجام شده است.

غریوی با بیان اینکه دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان و نیز دستگاه‌های اجرایی برای اجرایی کردن طرح پیشگیری از مصرف مواد مخدر در محیط‌های کار و تولید استان باید همکاری‌های لازم را داشته باشند بیان کرد: به منظور آگاه‌سازی دستگاه‌ها از طرح مذکور و شیوه اجرای آن در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد‌مخدر مطرح شد.

وی با تاکید بر اینکه پیش از این نیز در راستای پیشگیری از شیوع اعتیاد در محیط‌های کاری استان طرح‌های آموزشی و کارگاهی مختلفی برگزار شده بود عنوان کرد: به منظور کاهش شیوع اعتیاد نیازمند اجرای برنامه‌های شامل مداخل‌های جامع و یکپارچه در محیط‌های کاری بودیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده و اهداف ناشی از اجرای طرح پیشگیری از مصرف مواد مخدر در محیط‌های کار و تولید کاهش 25 درصدی میزان شیوع اعتیاد در جامعه هدف است یادآور شد: با اجرای این طرح انگیزه کارفرمایان در محیط‌های کاری زیر 50 نفر و بالای 500 نفر برای به کارگیری روش‌های پیشگیرانه افزایش می‌یابد.

 

۶ تیر ۱۳۹۵ ۱۳:۲۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید