اخبار

ضرورت بهره گیری از ظرفیت بخش تعاون برای توانمندسازی مددجویان

ضرورت بهره گیری از ظرفیت بخش تعاون برای توانمندسازی مددجویان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: ظرفیت بخش تعاون برای ایجاد اشتغال پایدار، بستر مناسبی برای توانمندسازی مددجویان نهادهای حمایتی است.

 

احمد غریوی افزود: بخش تعاون بستر مناسبی برای تجمیع سرمایه های کم و انجام فعالیت های بزرگ اقتصادی با بهره گیری از توان و مهارت افراد در حوزه های مختلف را فراهم می کند.
وی با اشاره به  جمعیت تحت پوشش خدمات نهادهای حمایتی کمیته امداد و بهزیستی ، تصریح کرد: ساماندهی واجدان شرایط توانمند سازی افراد جامعه هدف، در قالب شرکت های تعاونی تولیدی، همراه با ارائه تسهیلات به آنان می تواند نتایج قابل توجهی را در ایجاد اشتغال پایدار به همراه داشته باشد.
غریوی ادامه داد: به رغم تمامی ظرفیت های بالقوه بخش تعاون برای اشتغال زایی و تمهیدات اندیشیده شده در قانون برنامه پنجم توسعه، هنوز بخش تعاون نتوانسته است به اهداف تعیین شده در کسب سهم 25درصدی در اقتصاد کشور دست پیدا کند.
وی از طرح کمیته امداد امام خمینی(ره) برای به کار گیری مددجویان در مجتمع های تولیدی- خدماتی خبر داد و افزود: تمرکز و هم افزایی فعالیت های توانمندسازی در قالب مجتمع های تولیدی- خدماتی نیز طرح مناسبی است که می تواند تاثیر مناسبی در توانمند کردن مددجویان داشته باشد.
غریوی اظهار کرد: سه هزار و 926 تعاونی و اتحادیه در سامانه ثبتی تعاونی های این استان با 202هزار نفر عضو و 41 هزار فرصت شغلی به ثبت رسیده است که از این تعداد دو هزار و 708 تعاونی فعال و یک هزار و 218 تعاونی غیرفعال محسوب می شود.
وی افزود: شرکت های تعاونی موجود در زمینه های مختلف تولید، توزیع و خدمات در این استان، زمینه اشتغال حدود 40 هزار نفر را فراهم کرده اند.

 

۶ تیر ۱۳۹۵ ۱۳:۴۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید